termostat derecesi

opel zafira

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaslar arbama yeni temostat taktirdim simdiki termo 92 aciliyor sanirim eskisi 87 veya 89 aciliyordu sizce bozle degisik acilma dereceleri olurmu yoksa hepsi ayni mi .bunda bi sorun olur mu. sizinkiler kacda aciliyor

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
92 saglikli bir termostadin göstergesi...öylede olmasi lazim..eskisi tam kapanmiyor hafif acik kaliyormus...su an 92 sabit iyi kafana takma :D

opel zafira

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
semia usta almanyada kaliyorsunuz herhal

opel zafira

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde su var merak ediyorum da araba ilk calistiginda o motor suyu konulan plastige araba ilk calistiginda oraya su verir mi yoksa derce 92 olunca mi gelir oraya su

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor isininca verir..sonucta kapali devirdedir su...termostad cikisi kapatir.

opel zafira

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama usta ben termostadi daha yeni degistirdim benim araba hergun calismaz bir gun verdim ve 2 gundur ilk calistirisim ve ve disarisi -1 derece ve arabayi calistirdim ve o su ve anteefreeze konulan kaba baktim oraya su geliyor usteki borudan sizce bu normal mi yoksa termo yine bozulmus mu ve ya acik mi kalmis

mertkaan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel zafira arkadaşim ani durum bendede var termpstat değişti genleşem kabinin sol üstteki hotumundan su geliyor diğerinden gelmiyor termostat değişince öle oldu anlamadim gsu elmez diyolar.ama 2 hortum giriyor genleşme kabina 1 su geliyor birinden gelmior termostat açinca 2.sinden de geliyor.

tayfunozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genleşme kabına motor çalıştığı sürece(motor soğuk sıcak fark etmez) su gelir. sürekli devridaim olur. bir arkadaşınıza gaza bastırarak genleşme tankını siz kontrol edin gelen su motor devrine göre artacaktır. (su devresi kapalı bir devre)