tekrar merhaba

arslanamca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar arkadaşlar eski bir vectra kullanıcısı olarak epeydir aranızdan uzaktaydım.. yeni aracım fiesta 2006 1.4 tdci. bu fordcuların bir siteleri var giren çıkamıyo hacker olmak lazım bişiy sorup öğrenmek için valla .. neyse soruma gelince .. aracı ilk aldığımda yol bilgisayarında ful depo ile 840 km kalanı gösterirken şu an ful depo ile 550 km gösteriyo yakıt da fazlalaştı. 150 yakan araç şu an200 felan yakıyo daha önce böyle bi sorunla karşılaşan varmı yardımcı olursanız seviinirim..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hos geldin Merhabalar,
Aracin degerleri ortalam yakita göre degisir...mesela uzun yolda gittiniz ful depo 850lm menzil göstermesi normal...sehir ici yakit artacagindan son degerlerin ortalamasindan hesapla menzili kisa göstermesi de normal....su an senin verdigin degerler ile yakitin 6.3 litre 100km de cikiyor dogrumu? 20 kurus hesabi simdiki yakit fiyati cikan deger 100km 6,3 litre buda bana göre bir de hava soguklugunu alirsak kisa girdik...ford icin normal degerler gibi ...:)
yani ford un 4 litre yakmasini beklemek bilmiyorum :D

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava fılıtresıne baktırmanda fayda var bırde en önemlısı enjektörlere...

arslanamca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yol bilgisayarı öyle ahım şahım bişiy değil sadece depodaki mazotun ne kadar gideceğini gösteriyor..depo ful iken 800 850 yazarken ne olduda birden bire bu değer doldurduktan sonra birden 570 e düştü bu çok ilginç değilmi

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kollanım şekline göre değişmiştir. şehir içi ortalaması yani.

benfenerli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar arkadaşlar eski bir vectra kullanıcısı olarak epeydir aranızdan uzaktaydım.. yeni aracım fiesta 2006 1.4 tdci. bu fordcuların bir siteleri var giren çıkamıyo hacker olmak lazım bişiy sorup öğrenmek için valla .. neyse soruma gelince .. aracı ilk aldığımda yol bilgisayarında ful depo ile 840 km kalanı gösterirken şu an ful depo ile 550 km gösteriyo yakıt da fazlalaştı. 150 yakan araç şu an200 felan yakıyo daha önce böyle bi sorunla karşılaşan varmı yardımcı olursanız seviinirim..
merhaba araçlardaki yol bilgisayarları toplam gidilecek menzili hesaplarken yaptığınız ortalama hızı baz alır.