Teklemeye çözüm bulamadım lütfen yardım

dermancam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımda çözemediğim bir tekleme sorunu var. Daha önce bir çok kez tartışılmış olan bu konu hakkında forumlarda ilgili bütün yazıları okudum. Tekleme, düşük devirlerde ani gaza yüklenmelerde 1500 2000 devir aralığında oluyor. Ama benzinde hafif titrer gibi olurken, lpg de baya hissediliyor. Aracımın bujilerini, buji kablolarını değiştirdim. Bi parçacıdan sıfır bir bobinle denemek suretiyle bobini değiştirmedik ama denedik sorun çözülmedi. Bosch ve tech cihazlarına bağlattım herhangi bir hata bulamadık. Bir de gazdan ayağımı çekince araç komprese binerken şöyle akıp gitmiyor, iki üç defa silkeleme oluyor tabi bu da sürüş konforunu düşürüyor. Bir de bu sensörlerden olabileceğini düşünüyorum ama sorum şu map sensörü, oksijen sensörü, vs arızalı olsa bu cihazla tespit edilmez miydi? Yani bu tür arızaların tamamını cihaz bize söylermi? Değerli yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
Not: Arıza lambası yanmıyor. 97 opel corsa b 1.4 GLS x14xe

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sensör arızalarını soylemesı gerekırken bazende belırtmeyebiliyor sizin sorununuza gelınce tekleme olunca ustalar aramaktan zıyade ezbere konusmayı sevıyor ecotec x14xe motorlar guzel motorlardır ama zor motordur gerek tamırı gerek arızası gıcıktır.ustalar hemen bujı bujı kablosu bobın der ama sorun öncelıkle sıze tavsıyem sılındır basınçlarını ölçtürün eger normal ise emme manıfoltunun hava alıp almadıgna baktırın sonra egr sonra bogaz kelebegı temızlıgı kı tekleme olayı gıcık bır arızadır kucuk bır elektrık kaçağı bıle yaptırır.ama genelde anı yakıt değişimlerinde karısımı tam yapamamasıdır yakıt ve hava karısımını.

dermancam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediklerinizi yapıcam yarın bilgi veririm ustalar saolun tabi usta bulabilirsek bakalım Muş 'ta...

dermancam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alt devirlerdeki tekleme bobin değişimi ile çözüldü.. sanırım denediğim bobinde de bi sorun vardı.. yalnız gazdan ayağımı çektiğimde olan teklemeyle ilgili olarak usta gaz telinden dedi bi ayar yaptı ama azalsa da sorun tam çözülmedi sonra biraz azaldığını söyledim ustaya ama tam geçmedi dedim.. ama usta bu modeller böyle kompresi güçlü araba hafif gibi bi yanıt verdi...neyse bu na da şükür diyorum.. yorumda bulunan okuyan ilgi gösteren herkese tşk ediyorum saygılar..

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sallamasın kompresyon güçlüymüş. aracınıza sağlam bir gaz ayarı yaptırın. gezerken yükte ayar yapsın sorunun düzelecek...

dermancam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
malesef bende sizin gibi düşünerek 3 4 gündür ayar yaptırmaya çalışıyorum ama nafile sorun devam ediyor ve sürüş konforu diye bir şey yok.. başka ne olabilir anlamıyorum..

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg enjektörlerini kontrol ettirin. lpg sisteminde olan bir sorun bu. gazdan ayağınızı çekince silkeleme ve o anda gaza sonuna kadar bastığınızda aracınız gaz yemiyorsa enjektörleri kontrol ettirin ardından otomatik kalibrasyonla değil aracın tepkilerine göre aracı sürerken ayar yapsınlar...