Tekleme Sorunu Sebeb Ne Olabilir

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç satıldı sorun bitti
bende birebir aynı sorundan dolayı müzdaribim.benim araçta buji kablosu yok vectra c de yoktur muhtelemen.sıfır bobin taktım sıfır buji taktım, hiçbişi değişmedi.galiba en güzel çözüm arkadaşın yaptıgı gibi aracı satmak:)

dogusgc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende Astra G var benzer sorunlar yaşadım 2-3 hafta önce. Ateşleme bobini, bujiler vs değişti düzelmeyince en son EGR valfini değiştirdim herşey düzeldi bilginize.

Gerçi son gittiğim tamirci EGR, Buji en son Ateşlemeye bakılmalıydı dedi ama ben terseten başlayıp sorundan kurtuldum

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende Astra G var benzer sorunlar yaşadım 2-3 hafta önce. Ateşleme bobini, bujiler vs değişti düzelmeyince en son EGR valfini değiştirdim herşey düzeldi bilginize.

Gerçi son gittiğim tamirci EGR, Buji en son Ateşlemeye bakılmalıydı dedi ama ben terseten başlayıp sorundan kurtuldum

peki abi egr yi değiştirmeden önce arıza veriyor muydu, bana da bi kaç kişi egr den demişti fakat ben egr yi temizlettim, tech2de egr den arıza da vermiyordu düzelmeyince o yüzden sıfırını almadım.

tayfunozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr arıza vermiyor. tamamen arızalandığında ışık yakıyor. fişini çekip aracı kullanın ve deneyin. (arıza ışığı yanarken) sonra tech2 de sildirirsiniz.

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr arıza vermiyor. tamamen arızalandığında ışık yakıyor. fişini çekip aracı kullanın ve deneyin. (arıza ışığı yanarken) sonra tech2 de sildirirsiniz.

bende onu sorucaktım,para verip sıfır egr alıp denemektense fişini çıkarıp da deniyebiliriz dimi sorunun egr den kaynaklı olup olmadıgını anlamak için?

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç satıldı sorun bitti

Keşke sorunu çözüp öyle satsaydınız , alan adam araca yabancı ise bu durumu normal sanıp daha büyük sıkıntıların doğmasına sebeb olablir.

dogusgc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki abi egr yi değiştirmeden önce arıza veriyor muydu, bana da bi kaç kişi egr den demişti fakat ben egr yi temizlettim, tech2de egr den arıza da vermiyordu düzelmeyince o yüzden sıfırını almadım.

Egr hatası çıktı ama en son gün yani 2hafta kadar kullandım teklemeyle arıza ışığı falan yoktu. sonra egr yi temizlettim ama temizleme arıza ışığını söndürsemde yeniden yandı. yeni egr yi mecburen aldı takınca tüm sıkıntı bıçakla kesilmiş gibi bitti.