Tekleme problemi

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Öncelik herkese iyi forumlar dilerim arkadaşlar benim sorunum başlıktada belirttiğim gibi sıkıntı araçta düşük devirde gaza biraz yüklenince tekleme oluyor bu arada araç benzinli tüp falan daha önce hiç takılmadı bu problem 1. viteste yok ama geriye kalan bütün viteslerde yapıyor kafadan bende biliyorum ateşleme sıkıntısı olduğunu ama şöyle söyleyebilirim buji ve buji kabloları yeni bobine gelicek olursak aracı ilk aldığımda delphi marka bobin vardı o bozuldu bozulunca orjinal alamadım haliyle yan sanayi aldım 1 ay kullandım bozuldu iade ettim yenisi takıldı şuandaki yeni olan bozulmuş olma ihtimali yüksek ama bazı ustalarda bu soruna kronik diyor sizin görüşünüz nedir başka bir şeylerdende kaynaklanabilirmi şimdiden teşekkür ederim :)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Hastalık diye birşey yok. Hasta olan ustalar. Sağlıklı bobin ile deneyin, en düşük masraflı yol budur.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Peki bu bobin olayında ben baya bir korkuyorum ya yan sanayi alınca çok çabuk bozuluyor orjinal alsam 500 600 lira aracı aldığımda Delphi marka bobin vardı nasıl bobindir alınırmı acaba ?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Peki bu bobin olayında ben baya bir korkuyorum ya yan sanayi alınca çok çabuk bozuluyor orjinal alsam 500 600 lira aracı aldığımda Delphi marka bobin vardı nasıl bobindir alınırmı acaba ?

Original bobini de Delphi üretir. Alabilirsiniz sorunsuz.

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Rölanti ayarlayıcısından dolayı da yapıyor 2. viteste aynı şeyi. Ona da bir göz atabilirsiniz. Muhtemelen yanılmıyorsam üst viteslerde de yapmasına rağmen pek hissedilir değildir.

Rölanti oynak olduğundan alt devirlerde az gaz verildiğinde o oynaklık motorun çalışmasını etkiliyor vitesteyken. Delphi marka rölanti ayarlayıcısı takınca benim Tigranın bu sorunu geçmişti.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Evet yüksek devirde bir sıkıntı yok düşük devirde yüklendiğin zman tekleme oluyor sadece belli bir devirden sonra sorun gidiyor zaten delphi bobin ve bosch super 4 buji takımı alıp denemeyi düşünüyorum sorun çözülmezse rolanti ayarlayıcısınada bakarım yorumlar için teşekkürler :)