Tek Nokta Enjeksiyon Lpg ve Rölanti Sensörü Sorunu

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle merhaba opel vectra 2.0 16v cd model araç kullanıcısıyım aracımın üzerinde tek nokta enjeksiyon tüp takılı aslında orjinalde sıralı olması lazım ama benden önceki sahibi tek nokta tüp taktırmış. evvela benzinde çalışıyor gaza basıp 2000 devire getirincede lpg geçiyor. Aslında lpgden memnunum benzinden lpgye geçişi lpgde gaz yemesi çekiş çok iyi tek sorun lpg bitane mikser ile hava filitresinin gaz kelebeğine girdiği yere takılmış oradan hava ile lpg karışıp emme manifoltundan silidirlere gidiyor tabiki bu yolculuk sırasında hava ve lpg rölanti sensöründen geçtiği için 10 güne bir rölanti sensörünü temizletmek durumunda kalıyorum. Buna bir çözüm yolu yokmu? lpg çok güzel çalıştığı için sıralı taktırmak istemiyorum tek sorun rölanti sensörünü lpg nin çabucak kirletmesi..... Lpg mikserini iptal edip gaz geçişini rölanti sensöründen geçmeyecek şeilde yapabilirmiyiz?
:confused:

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rölanti sensörüne çözüm yokmu

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çözum yok o sekılde kullanacaksın.. ama senın dedıgın gıbı sık sık rolantı ayarlaycı temızletecek durum olmaz bence senın aracta baska sıkıntı var yada rolantı ayarlayıcın son anlarını yasıyor

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çözum yok o sekılde kullanacaksın.. ama senın dedıgın gıbı sık sık rolantı ayarlaycı temızletecek durum olmaz bence senın aracta baska sıkıntı var yada rolantı ayarlayıcın son anlarını yasıyor

Bilgi için teşekkür ederim musa ustam olmazsa yeni bir rölanti sensörü alim ve bitanede lpg flitresi takim sorunu bu şekilde çözebiliriz.

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
bence rölanti ayarlayıcısı arızalı ; ama isterseniz; miksere gelen gaz çıkış hortumunu 4 çıkışlı bir bruya bağlayıp, aynı sıralı sistemde olduğu gibi enjektörlerin yanından emme manifoldunu delerek bağlantı yapabilirsiniz; eğer bunu yaparsanız patlatma sorunu ve rölanti ayarlayıcısını bozma v.s. problemler ortadan kalkar ama aracın gaz yemesi ve yakıtı nasıl olur bilemem astra aracıma uygulamayı uygulamayı düşündüğüm bu yöntemden vazgeçip sıralı sisteme geçtikten sonra; bu sistemin uygulanmış halini bir vectra a da gördüm ve tabi uygulamadığıma pişman oldum ; lpgcilere danışarak aracın miksersiz gaz yiyip yemeyeceğin ögrenip kafanızdaki soruları cepavlayarak uygulattırın ; eğer sorun çıkarsa geri dönüşü sıralı sisteme geçmekle olur galiba...

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence rölanti ayarlayıcısı arızalı ; ama isterseniz; miksere gelen gaz çıkış hortumunu 4 çıkışlı bir bruya bağlayıp, aynı sıralı sistemde olduğu gibi enjektörlerin yanından emme manifoldunu delerek bağlantı yapabilirsiniz; eğer bunu yaparsanız patlatma sorunu ve rölanti ayarlayıcısını bozma v.s. problemler ortadan kalkar ama aracın gaz yemesi ve yakıtı nasıl olur bilemem astra aracıma uygulamayı uygulamayı düşündüğüm bu yöntemden vazgeçip sıralı sisteme geçtikten sonra; bu sistemin uygulanmış halini bir vectra a da gördüm ve tabi uygulamadığıma pişman oldum ; lpgcilere danışarak aracın miksersiz gaz yiyip yemeyeceğin ögrenip kafanızdaki soruları cepavlayarak uygulattırın ; eğer sorun çıkarsa geri dönüşü sıralı sisteme geçmekle olur galiba...

Bencede olabilir biraz araştıralım bakalım

vectra 07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel vectra 1.616v

arkadaslar ben bundan bır ay once aracıma vıkars marka sıralı sıstem tup taktırdım fakat aracım rolentada calısırken gaza hızlı basmam halınde kesık kesık gaz yıyor bunun nedenı nedır bujı kablolarını ve termosdatı deyıstırdım fakat lpgde sıkıntılı calısıyor 3 kez ayar yapıldı ama yınede ıstedıyım gıbı olmadı yardımcı olabılırmısınız ne yapmam lazım

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar aracım 8V motor araç üzerinde BRC marka LGP takılı araçta mikser var ama bir yerde aracın karbüratör plastiği üzerine bir delik açıldı ve gaz oradan verildi ve daha sağlıklı olduğu söylendi. Şimdi mikserden gaz alıyor araç birde o delik var ucunu kapadım. Sizce mantıklısı hangisi mikser mi yoksa bu delikten mi gaz alması?