Tek marşta çalışmama

Caner2106.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa b arcacımda şöyle bir problem var aracımı çalıştırıp stop ettikten 5 yada 10 dk sonra tekrar çalıştırmak istediğimde tek marşta calismiyor.calisyormuş gibi oluyor stop ediyor 2-3 kere denedikten sonra çalışıyor.sabahlari tek marşta çalışıyor yada stop edip hemen çalıştırınca yine çalışıyor ama bekleyince olmuyor neden olabilir sizce

Salkan

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Astra J 1.4t otomatik

Corsa b arcacımda şöyle bir problem var aracımı çalıştırıp stop ettikten 5 yada 10 dk sonra tekrar çalıştırmak istediğimde tek marşta calismiyor.calisyormuş gibi oluyor stop ediyor 2-3 kere denedikten sonra çalışıyor.sabahlari tek marşta çalışıyor yada stop edip hemen çalıştırınca yine çalışıyor ama bekleyince olmuyor neden olabilir sizce

Merhaba
Benzer durumda bende var ancak biraz daha seyrek oluyor. İki günde bir sıcak soğuk farketmeksizin marş yapıyor ama çalışmıyor ikinci marşta hemen alıyor ama vuruntulu çalışıyor. Neden kaynaklanıyor olabilir? Yakıt pompası? Subaplar?
Bobin ve bujiler yeni değişti..

• Beğen
Tepkiler: Ozkanucar

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha önce böyle bir sorunla uğraşmıştım. Vuruntu gibi sorunlarım yoktu ama soğukken salisede çalışan araba sıcakken 2-3 saniye marş istiyordu. Biraz inceledikten sonra distribütör kapağının çatlak olduğunu ve içeriye nem aldığını fark ettim. Bu da motor ısındığı zaman içerde su buharı oluşturuyormuş ben kapağı değiştirerek çözdüm ama tabi birçok sebebi olabilir.

Osmanaktag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar aracım corsa b 1.5 TD dizel
Aynı sorun bendede vardı ilk marş zor alıyordu. Uzun süre bekleyince çalışmıyor du baya marşı zorluyordum kızdırma bujisinin birisi patlaktı değiştirdim vs vs cok ugrastirdi sorun düzelmedi elektrikçi ye götürdüm motor sigorta kutusunun icinde hangisi bilmiyorum ama bi sigortanin kw olarak buyugu ile degisti ve sorun duzeldi. Günlerce 1 liralık sigorta yuzunden ugrasmistim Tam olarak aynı sorun değil sanirim ama belki yardimci olur.

Ozkanucar

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de var araç marş alıyor ama 2 veya 3. Marşta çalışıyor astra j 1.6 benzin lpg

Ozkanucar

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Astra J 1.4t otomatik

Merhaba
Benzer durumda bende var ancak biraz daha seyrek oluyor. İki günde bir sıcak soğuk farketmeksizin marş yapıyor ama çalışmıyor ikinci marşta hemen alıyor ama vuruntulu çalışıyor. Neden kaynaklanıyor olabilir? Yakıt pompası? Subaplar?
Sorunu düzeltebildiniz mi

Salkan

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Maf sensörü temizlendi motordaki titreşim çözüldü gibi ama ara sıra ilk marşta çalışmıyor ve sarsıntılı çalışıyor. Bobin kaynaklı bir sorun olabilir mi acaba? Yakıt tüketimi oldukça arttı.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Maf sensörü temizlendi motordaki titreşim çözüldü gibi ama ara sıra ilk marşta çalışmıyor ve sarsıntılı çalışıyor. Bobin kaynaklı bir sorun olabilir mi acaba? Yakıt tüketimi oldukça arttı.
Genelde opelde çalışmama sorunu krank devir sensoru kaynaklı olur

• Beğen
Tepkiler: Tatanga

LEON32

Kayıtlı Kullanıcı
05-Amasya
Siteyi ziyaret et
Astra J 1.4t otomatik

Merhaba
merhaba sorunu çözebildiniz mi