tecrubelılerden yardım...

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
degerli forumdaşlarım,
ikinci el olarak aldıgım 45000 km 2006 1.3 astramla ilgili birkaç konunun arıza mı yoksa imalat kusuru mu olup olmadıgını bilmiyorum
bana yardımcı olursanız sevinirim...
1- arac ilk calıştırıldıgı zaman ön göğüs sürücü tarafından kapı gıcırtısı gibi bir ses geliyor normal midir?
2-arac hareket ettikten sonra bir tık sesi ve gaz pedalına sanki biri alttan vurmuş gibi tek sefere mahsus bir sarsma
3-Direksiyon tam sag-sol yapınca sanki kaldırıma degerde itemezsiniz ya onun gibi bir direncle karsılasıyor
4-arac yokusta par edildigi zaman arka tekerlerden inip binme esnasında gacır-gucur sesler geliyor
5-arac vites yukseltme esnasında 2 den 3 e gecerken sanki elime istemem diye vites kolunun tepmesi ( 4 ten 3 e gecerken yapmıyor )

opel_vectra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vites olayı bende de war gibi 1. vitesten 2.vitese gecersen sesgeliyor debraja tam basmayı dene olmazsa vites yagı mı öle bişey war ona baktır istersen biri bindiğined gacur gucur etmeside el freni çekikken yapıyodur buyuk ihtimal tam çekmeyi dene el frenini az cok yardımcı olabilicegim konular bunlar ama tamö emin değilim daha fazla bilgisi olan arkadaslardan yardım alırsan daha yararlı olur heralde

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
basit problemler gbi duruyor özel servis hepsini halledecektir.

neonal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4. sorun el frenini sıkı çekmemekten kaynaklanıyor. 1-2 diş daha çek ya da hiç çekme :D

AHMETKARTAL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de oluyor arac hareket ettikten sonra bir tık sesi sesi geliyor nedir bilemedim?

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
on taraftaki gacırtının devreye giren klima sisteminin havalandırma yapraklarından geldigini hatta arac stop ettikten sonraki bir iki dakika icinde benzer bir sesin bu seferde sistem kendini kapatıyor diye geldigini soylediler (yakın cevremdeki bir iki kişi)

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu el freni kaynaklı dediginiz ses hep aynı yere aynı el fren kuvvetini uyguladıgım halde bazen geliyor bazen gelmiyor
bu el frenin yayları mı varmıs nedir onların yaglanması iyi olur diye bir tavsiye aldım bizim emektar tofaş ustasından. katılan varmı dır?