tecrübeli anlıyan arkadaştan yardım...

salih_tuning

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tecrübeli anlıyan arkadaştan yardım... --------------------------------------------------------------------------------merhabalar aracım 2.0 motor 16v opel vectra (97 model)hava filitresi aldım sımota ıstedıgım gıbı otmuyo...5000 devırden sonra az bıraz bagrıyo...bundan tam randıman nasıl alırım neler yapmam lazım...boru dedı mıllet boru koycak yerım yok vectranın motorunu bılen bılır...hava filitrem kaliteli ama verım alamadım...ıllada boruysa bı 45-50 cm bı mesafem var boru ıcın motora giriş...

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emme manifoldunun yapısından kaynaklanıyordur, yapacak bir şey olduğunu sanmıyorum.Filtre şu an tam nerede duruyor bir fotoğrafını çekip koyabilirseniz daha iyi nasıl verim alabileceğiniz konusunda yardımcı olmaya çalışalım.

salih_tuning

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla baya ses verıyo yanından gectıgım aracları arkama takıcak kadar :D:D

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
intake kit'ler daha fazla ses verir mi acaba ?

Açık filtreden daha fazla vermez.Intake kit dediğin açık+kutu içinin karışımı sonuçta, yani açık filtrenin kabuklusu. :)

Bu bahsettiklerim K&N apollo, Pipercross viper, rid Hp flowmax tarzı kitler için geçerli.Bir de araca özel boru tesisatı olup ucunda açık filtre bulunan kitler var, onlara da intake kit deniyor ki onlardan ses alınır.