Tc işiği konusunda yardim.

engin03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok ilginç kim TC yi devre dışı bırakmak ister anlamadım
herhalde kırmızı ışıkta patinajlar çekerek kalkış yapmak isteyenler için düşünülmüş:)
Kullanma klavuzunda şöyle yazıyor; Eğer aracınızı derin bir kar yığınından kurtarmak için ileri geri haraket ettiyorsaniz veya kar zincirleri takılıysa TC yi devre dışı bırakmanız tavsiye edilir.

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kullanma klavuzunda şöyle yazıyor; Eğer aracınızı derin bir kar yığınından kurtarmak için ileri geri haraket ettiyorsaniz veya kar zincirleri takılıysa TC yi devre dışı bırakmanız tavsiye edilir.

evet mantıklı olabilir ama bizim arabalarda neden devre dışı bırakılamıyor yada bizmi bilmiyoruz..serviste esp yi sormuştum opelde emniyet açısından devre dışı bırakılamıyor dediler hiç bir modelde..bazı firmalar biraz viraj keyfi yaşamak isteyenlere esp yi devre dışı bıraktırabiliyor..

tekerleklerdeki sensörler de sorun olduğunda ABS ikazı yanıyor sizin probleminizde buna benzer bir durum olabilir..

engin03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bütün sensörlere bakıldı hiç bi problem yok. Ustayla bereber yol testine çıktık oda anlıyamadı nedenini, oto elektrikçisine düğmede bir problem varmı diye baktırdık oda sağlam. Eğer önceden böyle bir sorun yaşayan birisi varsa o bana yardımcı olabilir diye düşünüyorum.

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
evet mantıklı olabilir ama bizim arabalarda neden devre dışı bırakılamıyor yada bizmi bilmiyoruz..serviste esp yi sormuştum opelde emniyet açısından devre dışı bırakılamıyor dediler hiç bir modelde..bazı firmalar biraz viraj keyfi yaşamak isteyenlere esp yi devre dışı bıraktırabiliyor..

tekerleklerdeki sensörler de sorun olduğunda ABS ikazı yanıyor sizin probleminizde buna benzer bir durum olabilir..

vectra b, bir efsanedir:p

engin03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yokmu bana yardımcı olacak birisi veya fikir verecek birisi???

ondercdx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tc iptali cdxlerde var...

GUARDIAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
omegalarda TC war kapatınca güzel 0 çiziyor :) bmv lerin yanlaması bunun yanında oyuncak kalır

Uğur GARDİYAN

GUARDIAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük ihtimalle sensör kafayı yiyordur. yada dügmede sorun wardır

engin03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, ustalar yokmu daha önce böyle bi sorunla karşılaşan birisi. Acaba aküyü söküp tekrar taksam düzelirmi??? Bu ışığın kendi kendine yanıp sönmesi beni sinir etti.

xlms_green

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abs ile bağlantılı . abs beyninde soğuk lehim var muhtemelen. araç soğukken yapmaz çoğunlukla. sıcakken yapar. lehim ısınıp genleştikçe iletkenlik gidip gelir.