Tavanı folyo kaplama ???

by wodoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Polisler tabiki karşı bu tip uygulamalara, ruhsatta çift renk olarak işlenmesi gerekiyormuş.. (aracın rengi ve tavanın rengi)

Kendim yapabilirim derseniz 20 lira gibi bi fiyata folyoyu alıp kaplayabilirsiniz ama baya zahmetli bir iş, 2-3 kişi yapılması gerekir..

Bu araçtan örnek vereyim, araç arkadaşımın, ve biz kendimiz kapladık, sadece 15 lira folyoya verdik.. :D

55443976.jpg

56180453.jpg

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Polisler tabiki karşı bu tip uygulamalara, ruhsatta çift renk olarak işlenmesi gerekiyormuş.. (aracın rengi ve tavanın rengi)

Kendim yapabilirim derseniz 20 lira gibi bi fiyata folyoyu alıp kaplayabilirsiniz ama baya zahmetli bir iş, 2-3 kişi yapılması gerekir..

Bu araçtan örnek vereyim, araç arkadaşımın, ve biz kendimiz kapladık, sadece 15 lira folyoya verdik.. :D

55443976.jpg

56180453.jpg

Evet güzel olmuş,ancak şöyle bi durum var.Yanlış anlamayın sadece benım fikrim çok yaşayanda oldu,Uygun fiyata alınan folyo sökerken boyada iz bırakıyormuş ve komple boyanması gerekiyormuş..Ben en azından diyorum iyi biyerde yaptırayım başım agrımasın :)

Saygılar..

by wodoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlış anlayacak birşey yok, evet haklısınız, başıma geldi bi kere o olay kaput kaplarken..

Bu kapladığımız folyo araç giydirmede kullandıkları oracal marka folyo, biz sadece tanıdık yerden indirimli fiyata aldık..

Ama tavanda yanık, vernik atması vs.. gibi durumlar söz konusuysa, folyoyu sökerken ne kadar kaliteli olursa olsun olumsuz sonuçlar elde edilebiliyor maalesef..

_eRAy_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son düzenleme:

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[QUOTE = wodoo tarafından; 1218412] Yanlış anlayacak birşey yok, evet haklısınız, başıma geldi bi kere o olay kaput kaplarken ..

Bu kapladığımız folyo araç giydirmede kullandıkları Oracal marka folyo, biz sadece Tanıdık yerden indirimli fiyata aldık ..

Vernik atması vs Ama Tavanda yanık. gibi durumlar söz konusuysa, folyoyu sökerken ne kadar kaliteli olursa olsun olumsuz sonuçlar elde edilebiliyor maalesef .. [/ QUOTE]

O zaman tabiiki haklısınız :) 15 tl ye aldık diyince direk akla aksesuarcıda satılan dandik şeyler geldii.Kusura bakmayın..Saygılar.

Son düzenleme:

by wodoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[QUOTE = wodoo tarafından; 1218412] Yanlış anlayacak birşey yok, evet haklısınız, başıma geldi bi kere o olay kaput kaplarken ..

Bu kapladığımız folyo araç giydirmede kullandıkları Oracal marka folyo, biz sadece Tanıdık yerden indirimli fiyata aldık ..

, Vernik atması vs Ama Tavanda yanık. gibi durumlar söz konusuysa, folyoyu sökerken ne kadar kaliteli olursa olsun olumsuz sonuçlar elde edilebiliyor maalesef .. [/ QUOTE]
O zaman tabiiki haklısınız :) 15 tl ye aldık diyince direk akla aksesuarcıda satılan dandik şeyler geldii.Kusura bakmayın..Saygılar.

Estafurullah ne kusuru :eek:

Eğer kaplatırsanız aklınızda bulunsun, Oracal veya 3m folyo kullanın, en kaliteli markalardandır bunlar..

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emirhan aynen kardeşim araba zaten koyu renk birde siyah yaptırdınmı...

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

55443976.jpg

56180453.jpg

yanlış anlamazsanız birşey söylemek istiyorum ben tavanı yaptırmadan önce bursadan tabelacı bi abimle toptancıdan bu kast folyolardan almaya gittik m2 si 20 lira olanda vardı 27euro+kdv olan ida kaliteli boyayı bozmayacak olanı benim tavan için 1.5m2 90tl ye fln denk geldi ama kaplamayı düzgün yapamadık içime sinmedi akşamına söktüm sonra maslak protacda 3m malzeme ile yaptırdım
siz 20liralık malzemeye güvenipte aracın tavanına nasıl onu yapıştırabildiniz çünki çinlilerde bu sektöre girmiş artık ve tavan gibi hassas bi parçada biraz riskli degil mi?

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler Emre bey,Söylediğiniz markalar aklımda..;)