tavandaki küçük lamba sürekli yanıyor ne yapmam lazım.

sakaryalı2754

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya arkadaşlar benim 2004 opel astra varda.Tavandaki lamba birkaç aydır takılıp duruyodu.Dün aracımı çalıştırdım bir daha sönemdi.Kapıların yanındaki düğmelere baktım ama.bi şey anlayamadım.Lambayı söktüm.ama srun ne olabilir.Nasıl düzeltebilirim?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
farları yakdığın düğmenin ortasına bir kez basbırak sönmesi lazım eğer sönmüyorsa lambayı değiştir fakat orjinalini al .

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kapı switçlerini kontrol et. ( butonları )

sakaryalı2754

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim tavan lambası kapı açılınca otomatik yanıp 10-15 sn sonra sönüyodu.Lambanın herhagi bir açma kapama düğmesi yok.Tamamen otomatik.Ön kapılardan biri açılınca yanıyodu.Kapıların ordaki siwichleri kontrol ettim ama yine sönmüyor.Sürekli yanıyor.

''Farları yaktığın yerin ortasına bas'' demişsiniz abicim.orası neresi parkları ve farları yaktığım sol öndeki merkez mi?

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim tavan lambası kapı açılınca otomatik yanıp 10-15 sn sonra sönüyodu.Lambanın herhagi bir açma kapama düğmesi yok.Tamamen otomatik.Ön kapılardan biri açılınca yanıyodu.Kapıların ordaki siwichleri kontrol ettim ama yine sönmüyor.Sürekli yanıyor.

''Farları yaktığın yerin ortasına bas'' demişsiniz abicim.orası neresi parkları ve farları yaktığım sol öndeki merkez mi?

lamba otomatik ama elle de yakabiliyosun...muhtemelen biri elle çekti düğmeyi ve öyle kaldı.
farları yaktığın düğme varya.. hani sağa çevirince parklar bi daha çevirince kısa farları yakan... işte o düğme aynı zamanda tavan lambasını da yakar.. nasıl mı; kendine çekerek ve ya iterek. düğmenin üstüne bastır içeri girecektir.

sakaryalı2754

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lamba otomatik ama elle de yakabiliyosun...muhtemelen biri elle çekti düğmeyi ve öyle kaldı.
farları yaktığın düğme varya.. hani sağa çevirince parklar bi daha çevirince kısa farları yakan... işte o düğme aynı zamanda tavan lambasını da yakar.. nasıl mı; kendine çekerek ve ya iterek. düğmenin üstüne bastır içeri girecektir.

Çok teşekkür ederim akşam eve gidince bir deneyeyim.

gencomx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opellerde bu düğme meşhur zaten be ilk öğrendiğimde çok mutlu olmuştum paso açıp kapatıyodum :D

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapı switçlerini kontrol et. ( butonları )

Büyük ihtimal o çekili kalmıştır o yüzden sönmüyordur :) Eğerki onda sorun yoksa kesin kapı switçlerinin biri içinde takılı kalmıştır o yüzdende sönmeyebilir ;)

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opellerde bu düğme meşhur zaten be ilk öğrendiğimde çok mutlu olmuştum paso açıp kapatıyodum :D
Aynen bende ilk zamanlar ne biçim araba istediğim zaman açamayacakmıyım dedim sonra bi gün aracı temizlerken o düğmeyi silerken şans eseri kendime çektim ve gelince ilk baş çıktı şüphesi doğdu ama sonra bi baktım ampül yanmış yemin ediyorum Edison gibi sevindim :kop: :kop: :kop: