tavan döşemesi değişimi ve orta halli ses yalıtımı

metar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yapıştırıcı çok katı geldiyse içine seyreltmek için biraz dezmadur koyabilirsin. bunu bazı ayakkabı tamircilerinde bulabilirsin.
birde yapıştırıcıyı kumaşa değil tavan kartonuna sürmek gerekiyor.
mesleğim teknik ressam.

Elinize emeğinize sağlık çok güzel olmuş. Aynı zamanda meslektaşmışız.

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yapmak için cesaret ve yetenek isteyen güzel bir çalışma paylaşım ve fotoğraflar için teşekkürler.

Son düzenleme:

voger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ellerinize sağlık güzel bir çalışma olmuş. Ben de bu hafta sonu tavan kaplamasını sökmeyi düşünüyorum. benim de tavan kuşakları tavandan ayrılmış, teneke gibi ses geliyor. hatta müziği çok açarsam tavandan cızırtı geliyor. tavanı sökmek için nelere ve nerelere dikkat etmek gerekir? güneşlik lamba soketleri, el tutamakları, tavan lambası ve ruhsat gözü, direk kaplamaları vs. kısaca bahsedermisiniz acaba? teşekkür ederim.

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel çalışma elinize sağlık, keşke yapmışken araç için kullanılan ziftli plaka ve izolasyon süngeri kullansaydınız.

OPELIM_NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tebrikler baya emek var.
Tavan döşemesinde döşeme ile tavan arasında ince sünger var normalde.
Sünger yapıştırdınmı yoksa döşemeyi direk tavan kartonuna mı yapıştırdın

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşçilik güzel.Tavan kaplaması gayet başarılı ama halıflekslerin tavan için ağır geleceğini ve zamanla sıcak-soğuk nedeniyle bırakabileceğini düşünüyorum.Çünki o tavan güneş altında o kadar ısınıyor ki , sirkülasyon da olmadığı için tamamen pişiyor .

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
guzel olmus elınıze saglık sabır ısı
bende gecen yaz tavan dosemesını degıstım sokup temızledım ama dosemecıde kaplattım kendım takdım oldum oldum dırldım

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İşçilik güzel.Tavan kaplaması gayet başarılı ama halıflekslerin tavan için ağır geleceğini ve zamanla sıcak-soğuk nedeniyle bırakabileceğini düşünüyorum.Çünki o tavan güneş altında o kadar ısınıyor ki , sirkülasyon da olmadığı için tamamen pişiyor .

valla silikon olarak würt ün yapıştırıcı sızdırmaz silikonunu kullandım.. mümkün değil düşmesi. çünki bu yapıştırıcıyı iş yerinde daha zor koşullarda kullanıyoruz.
düşsede sökeriz artık napakk..

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ellerinize sağlık güzel bir çalışma olmuş. Ben de bu hafta sonu tavan kaplamasını sökmeyi düşünüyorum. benim de tavan kuşakları tavandan ayrılmış, teneke gibi ses geliyor. hatta müziği çok açarsam tavandan cızırtı geliyor. tavanı sökmek için nelere ve nerelere dikkat etmek gerekir? güneşlik lamba soketleri, el tutamakları, tavan lambası ve ruhsat gözü, direk kaplamaları vs. kısaca bahsedermisiniz acaba? teşekkür ederim.
zaten sökülcek yerleri teker teker saymışın gerisi sana kalmış. tavanı arabadan çıkarırken arka sağ tarafdan çıkar. ön sağ koltuğu geri çek tamamen arkaya yatır.. bu arada tavanda arkada 2 tane platik klips var. onu çıkarırken zarar gördü. onun yerine ben derlinden tornada yanlış hatırlamıyorsam metrik 8 cıvata yaptım. covatanın başınıda rondela gibi düz bıraktım orjinal gibi oldu.
bu klipsi sökerken dikkatli sökersen. tekrar kullanabilirsin

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
aslında yapmışken tavana ve A-B-C sütunlarına siyah süet kaplamak güzel olurdu:D