tatile giderken klimam bozuldu.

beydeba08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tatile giderken yolda klima bozuldu.yokuşlarda kapatıp, düz ve inişlerde açtığım klima 1100 kmlik tatil yoluma dayanamadı.kapatıp açmamadan dolayı sanırım bozuldu.belli bir zaman soğutmadı motoru stop edip çalıştırdım soğutmaya başladı.bir müddet sonra yeniden soğutmamaya başladı.klima açıkken sıcak sıcak giderken birden soğutmaya başladı.klima son 300 kmde bir soğutmaya bir soğutmamaya başladı.muhtemelen arıza ne olabilir?kuşadası ya da aydında gidebileceğim usta var mı?

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klimadan çok anlamasam da buzdolabından yorum yapayım
aç-kapa yaparak komresöre çok fazla yüklenildiğinde kompresördeki aşırı ısınma veya akım çekme dolayısıyla koruyucu devreye girer, termik dediğimiz olay.

bir defa sıkışıp termiği açtığında belli bi seviyede rahat çalışmaya başlayana kadar kendi kendine devreyi kesip tamamlar.
klima komp. de böyle bişey var mı bilmiyorum gerçi

bi süre araç durduktan sonra, tercihen akşam serininde tekrar bi çalıştırıp müdahale etmeden çalışmasını bekleyin.

beydeba08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler.aç kapa yapınca oluyor birkaç kez daha başıma gelmişti aynı olay.kısa mesafeler olduğundan göstermedim ustaya.birazdan tekrardan bakacağım çalışıp çalışmadığına.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer dediğim olay klimadada da mevcutsa, büyük ihtimalle de mevcuttur, sık aç kapa yapmaktan kaçının derim, düşük ayarda sürekli çalıştırın ya da kapatınca uzunca süre kapalı tutun,

bide camlar açık vs. iken çalıştırmamaya dikkat edin.

hgolge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım çareniz aydında TANSU USTA EGE OPEL ( TANSU GÜRLER)

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
tatile giderken yolda klima bozuldu.yokuşlarda kapatıp, düz ve inişlerde açtığım klima 1100 kmlik tatil yoluma dayanamadı.kapatıp açmamadan dolayı sanırım bozuldu.belli bir zaman soğutmadı motoru stop edip çalıştırdım soğutmaya başladı.bir müddet sonra yeniden soğutmamaya başladı.klima açıkken sıcak sıcak giderken birden soğutmaya başladı.klima son 300 kmde bir soğutmaya bir soğutmamaya başladı.muhtemelen arıza ne olabilir?kuşadası ya da aydında gidebileceğim usta var mı?

2. sanayide EGE OPEL tavsiye edilir.