Taşıt Pulu İle İlgili

marcelle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Ben bir şeyi merak ediyorum. 0 km. aracımı 23 Mayıs 2012'de teslim aldım, ruhsatta tescil tarihi olarak da 22 Mayıs 2012 görünüyor. Aldığım bayiiden 30 gün içerisinde taşıt pulu almam gerektiği söylendi. Yani 22 Haziran'a kadar vaktim var taşıt pulu almak için.

Fakat bildiğim kadarıyla bu taşıt pulu yılda iki defa Ocak ve Temmuz aylarında alınıyor. Şimdi benim Temmuz'a 1 haftam kalmış oluyor. Yani ben Haziran'da 384 lira ve Temmuz'da da yine bir 384 lira daha mı ödeyeceğim? Sadece 1 hafta için 384 lira fazla mı ödemem gerekiyor? Temmuz'da alsam pulu bir şey olur mu ki?

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sana ödetmişler ocak ayını garip ödeme yapmadan nasıl ruhsat çıktı

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yanlız aracın Temmuz ayına kadarki kullanım süresi bir hafta değil, 1 ay bir haftadır. Kanunda bir değişiklik yapıldı mı bilmiyorum ama ben de geçmiş yıllarda Haziran ayı ortalarında ikinci el bir araba almıştım, o zamanlar alım satım vergisi de ödeniyordu. Biz bütün vergileri ödedik diye MTV dikkate almamıştık ama birkaç yıl sonra gecikme zammı ile beraber ödeme yapmıştık.

marcelle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sana ödetmişler ocak ayını garip ödeme yapmadan nasıl ruhsat çıktı

Aracı aldıktan sonra 30 gün süremiz varmış... Bu şekilde oluyormuş.

Yanlız aracın Temmuz ayına kadarki kullanım süresi bir hafta değil, 1 ay bir haftadır. Kanunda bir değişiklik yapıldı mı bilmiyorum ama ben de geçmiş yıllarda Haziran ayı ortalarında ikinci el bir araba almıştım, o zamanlar alım satım vergisi de ödeniyordu. Biz bütün vergileri ödedik diye MTV dikkate almamıştık ama birkaç yıl sonra gecikme zammı ile beraber ödeme yapmıştık.

Eyvaaah, paşa paşa bir 384 lira daha ödeyeceğiz o zaman. :(

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bildiğim ise , anahtar teslim fiyatının içinde 2012 Ocak pulunun da dahil olması gerekiyordu. nasıl olur da 2012 Ocak MTV ödenmeden araç trafiğe çıkabilir?

lütfen aşağıdaki linkten aracınızın MTV 'ni sorgulayınız ve bizleri bilgilendiriniz..

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp (MTV Sorgulama ve Ödeme)

borç burada da görünüyorsa, kesinlikle Ocak pulunu 30 gün içinde , ardından da Temmuz pulunu ödemeniz gerekecek ...

Son düzenleme:

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıfır km aracınızın Ocak vergisini firma kendisi ödemiş olması ve makbuzu da size vermiş olması gerekiyordu. Anahtar teslim fiyatının içinde MTV'nin 1 taksidi de bulunuyor diye biliyorum. Biz de 2 ay önce aldık sıfır aracımızı. Aynen bu şekilde işlem yapıldı. Makbuzumu da aldım. Yani biz ödemedik. Bize sadece Temmuz ayını ödemek düşüyor şu anda.

marcelle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün bayii ile konuştum; aracı 30 Haziran'da bile almış olsak hem Ocak, hem Temmuz MTV'sini ödemek zorundaymışız. Eğer tescil tarihi 1 Temmuz ve daha sonrası olursa, ancak o şekilde Ocak MTV'sini ödemiyormuşuz.

Sizin dediğiniz gibi taşıt pulu ücreti anahtar teslim fiyatı içerisinde yer almıyor. Zaten bu konuyla ilgili uyarılar bayii içerisindeki bütün duvarlarda kocaman harflerle yazıyor.

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
demekki sistem değişmiş. kendimize 2 defa sıfır araç aldık ve içinde bulunduğumuz dönemin MTV 'ni ödemedik.

duvara da kocaman yazmışlarsa , yapacak bişey yok....

marcelle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öyle ne yazık ki, yapacak bir şey yok. Paşa paşa ödeyeceğiz. 😔