Taş çarpması sonucu boya kalkması

volkitolki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Taş çarpması sonucu boya kalkması

türkiye yollarında araca  komple film çektirmek lazım. Fiyat almıştım.3100 tl ye komple film çekiyorlar. Paraya bak hizaya gel :)

harrun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Resim var mı ? Görebilirmiyiz ?

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende aldığım her aracın renk numarasına göre boya yaptırıyorum sanayide oje şişesine benzer şisede satıyor boyayı hazırlayan yer, inanın çok iş görüyor, beyaz astramı satarken alıcı adam çok şaşırmıştı 2 yıllık arabada hiç çizik olmazmı diye. Ben rutuşları gösterince fark etmişti.

Joker24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Taş çarpması sonucu boya kalkması

Tampondaki taş vuruklarına aracımın renginde siyah oje ile nokta koysam olur mu acaba. Sonradan zarar verirmi.:)

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benimde tamponun kenarında bir nokta var galiba taştan olmuş. bende ojeyle kapattım o noktayı. Yalnız araç kırmızı olduğundan tonu tutturmak için bayağı kozmetikçi gezdim.

Joker24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Benim karbon siyah. Sanırım kolay bulunur. Yarın bakayım bi kaç yere.

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Erhan42 link' Alıntı:
Benimde tamponun kenarında bir nokta var galiba taştan olmuş. bende ojeyle kapattım o noktayı. Yalnız araç kırmızı olduğundan tonu tutturmak için bayağı kozmetikçi gezdim.
Bu oje işi nedir başarılı oluyor mu ki merak ettim şimdi  hatun dan alıp deneyebilirim  :D ama sonra yıkamadan falan çıkmasın basınçlı su tutuyoruz sonuçta bide tırnaktan çıkar ordan da çıkar mı acep  :D
Nese oje bir kenara dursun arkadaşımdada astra j var PR 894 küçük bir sıyrık olmuş beyaz onun aracıda usta boyamış fırçayla artan boyayıda eline vermiş küçük kutuda lazım olur die tonu bizimkiyle aynı şimdi fotoğraf yükleyeceğim oraları küçük küçük boyasam taş izleri var kaput filmi yok boya sırıtırmı yada kazalı vs deyen gaz bir expertize denk gelirmiyiz..
xVLQry.png

Joker24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Ojeyi aseton anca söküyor. Suyun öyle hemen sökeceğini zannetmiyorum.:)

static

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net

Erhan42 link' Alıntı:

Kaportacılara nerden boya aldıklarını sorun arabanızla gîdin şöför kapısında boya kodu var bikaç karışım yapıyorlar aynı rengi kutu içinde size veriyorlar bide ince uçlu resim fırçası yada kürdan işlem tamam ;)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

üniversiteden benim ev otoyoldan 5 dk.Beşiktaş maçına yetişim diye 180 le giderken lanet olası bir tır şöförü camı açıp birşey attı ve tam tamponun ordaki boyaya 1 cm zarar verdi.görünmüyor ama yıkarken fark ediliyor.

Tavsiyem uzun yola çıkarken arabanın önüne naylon geçirin durunca çıkartırsınız.