Tam otomatikmi easytronic mi

TuBisH

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba
Ailemin 2001 model astra 1.6 tam otomatik araci var. bu hafta kendime corsa 1.2 easytronic almayi planliyorum. Fakat aklima bisey takildi. Ben hep tam otomatik arac kullandim daha once hic easytronic kullanmadim. Bazilari otomatik kullanan easytronic kullanamaz diyor. Bu yargi dogrumu? Araci almaya bu sorunun cevabiyla karar verecegim. Yardimci olursaniz sevinirim

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam otomatiklerde rampalarda geri kaçırma olmaz ama easytonicte araç geri kaçar,kullanamaz demelerinin sebebi budur başka sebebi olamaz..

TuBisH

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rampalardaki sıkıntıyı biliyorum ama forumda okuduklarıma göre hep söylenen birşey var "easytronik kullanmasını bilirsen" diyolar. easytronicte nelere dikkat edilmelidir?

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim bu konu ile alakalı bildiğim verdiğim cevapla sınırlı,elbet kullanan arkadaşlar konuya gelecektir biraz beklemekte fayda var...

qosmio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam otomatikler sanzumanin icindeki yagin basinci ile calisir.
easytroniklerde debriyaj balatasi vardir vitesler elektromekanik olarak degisir..

TuBisH

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu teknik detay kullanımda neye dikkat etmeyi gerektirir

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence siz de kendinize tam otomatik bir araç alın. piyasada şu an ne kadar yarı otomatik araç varsa , hepsi hakkında da kötü yorumlar duyuyorum ve okuyorum. Toyota nın MM vitesinde bile memnuniyetsizlik var...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ototmatik kullanan easytronic i rahat kullanır fark yok aslında tek fark yenilerde geri kaçırma yok eskilerde var...ama sorarsan açıkca diyorum yılların otomatik kullanıcısı olarak eğer diesel otomatik olsa idi easytronic almazdım şikayetcimisin dersen yok derim ama içime sinmiyor...otomtik herdaim güvenli sonuçta yılların birikimi teknoloji kolay kolay birşey olmaz

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yarı otomatiklerde ben de çok sorun okudum. easytronic hakkında pek bilgim yok fakat bu toyotanın mm vitesleri için baya bi sıkıntı çıkıyor. 3 kullanana sorsan 2 si aldığı güne lanet ediyor. iyi araştırmak lazım. tam otomatik kullananlar easytronic kullanamaz sözününde karşısında duvar gibi dikilirim. easytronic kullananlar ana karnında öğrenmedi ya. kısa bi süre sonra alışkanlık olduktan sonra herkes her vites türünü kullanabilir. pratikle alakalı bir durum.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
aracım easytronic kursuna falan gitmedim kimseye sormadım hiçbir zorluğu yok gayet güvenilir. Forumda çok eleştiriliyor arıza olayı biraz sık galiba ama tamiri mümkün 1. Vites hariç diğer geçişler gayet yumuşak yakıt olayı tam otomatiklere göre daha az tork komvertörü olmadığı için. Tam otomatikler zor arıza yapıyor ama yapıncada nadiren tamir oluyor diye biliyorum. Ben easy tavsiye ederim en iyisi almadan önce bir test et