Talihsiz biz gündü..!!

DalyaNTurguT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ümraniyede yaptırdım fakat bu firmanın türkiyede birçok bayii var büyük bir firma yalnız ben ıscılıkten bahsettım benım aracımın tüm parçalarını ben aldım piston,segman,ana ve kol yataklar,krank, onlar kendılerınden kapak tasladılar,gömlek çaktılar,gaytları yenıledıler ,contayı taktılar vs motoru birleştirip verdiler 500 tl dedıler 450 verdım
bu da linkleri http://www.ustunismotor.com/

Peki motorunuzun randıman durumu nedir? Benim motoruma bir triğer set değiştirdiler, ondan sonra rolantide silkelemeye başladı. Sanırım senteyi tutturamadılar ve yapan servis az ahkam kesmemişti, yok her baba yiğit bu motorun sentesini yapamaz falan diye ve sonuç hüsran oldu. Şimdi silkeleyerek çalışan ve rpm arıza sinyali veren bir motor var elimde ve üstüne kabulde etmiyorlar bu motorda silkeleme yok diyorlar. Neymiş efendim büyük motormuş bu sarsıntı normalmiş 6 silindir var bunda diyorlar.:cry:
Bu olaydan sonra açıkcası korkar oldum ustalardan, az parada almadılar benden, içimi acıtan çok paramın gitmesi değil, motorumun bozulması...:cry:

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi sadece conta birde taşlama beklıyoruz yarın cıkacak hesap insallah az cıkarda arabayla 230 dedim sonra sonta bumm
bn bu aracta sunu sevmedım su bitince lamba yanma olayı yok sadece ekranda yazıyo gecıyo hepsi bu ne kadar mantıksız 94 gt m de bile lamba yanıyordu ya :("

öyle deme evet eski gt ler efsanedir ama yeni versiyonda yabana atılacak araçlardan diil bende kullandım sattım
şimdiiii.....
1.araçta lamba olması şart diil hararet ibresi var diimi bakıcaksın
2.kapak gevşek kalmış demişsin su basınçtan kaçırdı kapaktan buharıdamı farketmedin kokusu içeri gelmedi yada dumanı hissetmedin
3.kaldıki harareti seven opel conta yakma aşamasına geldiyse sen bayaa ibreye bakmamışsın
yani kabahat araçta diil sende...

çok geçmiş olsun da
hadi kapak attı taşlandı
üst takım set conta aldın
yağ değişti
antifıriz kondu
termostat değişti
kapakçı işçilik
triger seti vsvs
toplama servis işçilik parçalarda orjınalse 700 800 normaldir fazla diil işallah olmasaymış ama herşeyde bi hayır vardır bak araba yeni alınmış üst tarafta yenilendi işallah aşşağıya problem yaratmaz tertemiz kullanırsın
TEKRAR GEÇMİŞ OLSUN...

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
V 6cı kardeşime sesleniyorum
o tamircilerden uzak dur
silindir sayısı arttıkça sarsıntı azalır araba ipeksileşir
sarsıntı senteden olur, vakum borularını sökmüşlerdir unutmuşlardır ondan olabilir

1930 lu yıllarda amerikada cadillacla ford en pürüzsüz rölantyi yakalamak için idaalaşmışlar 16 silindir de ordan gelir.

böyle binme derim

ilkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok geçmiş olsun.

ulupinar67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun... harareti seven opel işte ve conta yakmayı seven vectra b... benim önceki vectra b ve hatırladığım 3 arkadaşımın aynı arıza olmuştu...

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki motorunuzun randıman durumu nedir? Benim motoruma bir triğer set değiştirdiler, ondan sonra rolantide silkelemeye başladı. Sanırım senteyi tutturamadılar ve yapan servis az ahkam kesmemişti, yok her baba yiğit bu motorun sentesini yapamaz falan diye ve sonuç hüsran oldu. Şimdi silkeleyerek çalışan ve rpm arıza sinyali veren bir motor var elimde ve üstüne kabulde etmiyorlar bu motorda silkeleme yok diyorlar. Neymiş efendim büyük motormuş bu sarsıntı normalmiş 6 silindir var bunda diyorlar.:cry:
Bu olaydan sonra açıkcası korkar oldum ustalardan, az parada almadılar benden, içimi acıtan çok paramın gitmesi değil, motorumun bozulması...:cry:
senteyi yapamayacak ne varmıs ayna gıbı gorunuyor zaten dişlilerin gelmesi gereken yerler,ayrıca aracımın triger setini bir arkadaşımla beraber değiştirdik,zaten motoru da biz aractan söküp takmıstık , motor dısardayken sıfır hata ıle sente ayarı yaptık motor ustunde kenardan el yordamıyla triger seti değişirse sente de tutturamazlar tabii, bız dısardayken baya ugrastık dusunun.
Benim aracımın motoru da ,performansı da su an cok ıyı sukurler olsun...

by_asii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yorumlarınız için teşlekkur ederim şidmi tekrar bi sorun cıktı

arabanın harareti norma 90c de duruyo ama kalorifer çalışmıyor
dereceli lodan hı ye detirince sıcaklık geliyo sonra geri tekrar soguyo nedendir acaba

bu arada sağ salım getirdim arabayı

aycan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun allah kaza bela vermesin bence verilen fiyatnormal belki 100 150 tl fazla gibi fakat kaliteli bi usta için normal,,benim arkadaşımda 750 tl ye yaptırmıştı