Takayım mı Takmayayım mı??

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ynt: Takayım mı Takmayayım mı??

Merhaba'
aracim 1.6 2012 edition astra j makyajli kasa manuel sansuzan.. 0 aracima bayide landirenzo marka lpg sistemi takildi. 3 aydir lpgde kullaniyorum 4000 km yaptim yaklasik hicbir sikinti gormedim. Simit deposu 70 tlye doluyor(lpg lt 2.65 tl).. Tamimi sehirici ankara sikisik trafikte. Isten eve evden ise kullanan birisiyim. Ama zaman zaman ekonomik zaman zaman spor kullaniyorum. ayda 3 depo lpg bana yetiyor. 50 tl de benzine veriyorum. Gercekten ekonomik. benzinde kullansam 500 tlden asagi vermem eminim. Su ana kadar bi sikintisi olmadi. Arabaya binerken fazla dusundurtmuyor...

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Nuri abi otomatiklerin de uzun yolda 12-13 lt yakması imkansız. (aşırı yüksek hızlarda gidilmiyorsa)
şehir içi olsa anlarım ama ortalama bir kullanımla 1.4T uzun yolda 7 Lt'yi, otomatik ise 8 Lt'yi geçmez bence.
Mert ben zaten şehiriçini kastetmiştim. Uzun yolda İzmir Denizli arası 110 120 otobanda da 150-160 arası ortalama 7,5 8 Lt idi benim eski 1,4 t AS'te.
Bu arada C 180 sehir ici 11-12 litre yakıyor. Sehirdisi 110 sabit hızla 5,5  6 litreye kadar düşüyor.

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

MeRt link' Alıntı:
Esasında çok büyük bir sabra gerek yok. :)
Şehirler arası yolda hız limitinin 110 km olduğu düşünülürse (otobanlar hariç) zaten maksimum 120 km hızla gidebiliyoruz.
Buda herkesin uyması gereken sınır, yani sabırla alakalı değil. :)
120 km sabit hızla 1.4T manuel 6.7 Lt yakıt tüketiyor. (Birçok kez kendim tecrübe ettim)
Hele birde 100 yada 110 km ile gidilirse 6.0 Lt gibi ortalamalar yakalanabiliyor.
Yanlış hatırlamıyorsam Tolga abi (Tolga KARACA) 6.0 Lt civarında bir ortalama yakalayıp, bizimle paylaşmıştı. 14alkiss

120 km sabit hızla yakılan 6.7 Lt ortalamanın km cinsinden yapacağı yol 850 km civarında.
Zaten bir depo ile 850 km uzun yol yapabilen bir benzinli turbo motordan daha ne istenilebilir ki. :)

- bana gore sabir gerektiriyor abi. Onume bi arac geldi, yakit ekonomisi yapacam die gaza basmayip, hiz sabitle arkasindan mi devam edecem saatler boyunca :) bana gore deil...

- ewt 1.4T'nin uzun yolda 7 lt civari tuketimi cok iyi, her benzinli aracin yapabilecegi bi sey degil.. Ama tutupta 5.6 lt yakamaz (yani bi depoyla 1000km gidemez) :) en azindan normal kullanimda :) deil mi abi? Giderim dienlere cevap vermeye calismicam artik, kendi haline birakiom onlari :)

ozann1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende 1.4 T AT var 18500 de istanbulda 9.1 in altına inemedim ev bahçeşehirde otoyolda 100-110 arası gidince ibre nasıl dúşüyor görûyorum

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gradient link' Alıntı:
Mert ben zaten şehiriçini kastetmiştim. Uzun yolda İzmir Denizli arası 110 120 otobanda da 150-160 arası ortalama 7,5 8 Lt idi benim eski 1,4 t AS'te.
Bu arada C 180 sehir ici 11-12 litre yakıyor. Sehirdisi 110 sabit hızla 5,5  6 litreye kadar düşüyor.

Ben uzun yoldan bahsediyorsun zannetmiştim abi.  :)

onderak link' Alıntı:
- bana gore sabir gerektiriyor abi. Onume bi arac geldi, yakit ekonomisi yapacam die gaza basmayip, hiz sabitle arkasindan mi devam edecem saatler boyunca :) bana gore deil...

- ewt 1.4T'nin uzun yolda 7 lt civari tuketimi cok iyi, her benzinli aracin yapabilecegi bi sey degil.. Ama tutupta 5.6 lt yakamaz (yani bi depoyla 1000km gidemez) :) en azindan normal kullanimda :) deil mi abi? Giderim dienlere cevap vermeye calismicam artik, kendi haline birakiom onlari :)

Doğruya doğru, bende 1.4 T nasıl kullanılırsa kullanılsın 6 Lt'nin altına inmez diye düşünüyorum.  :)
Yada işte o olay gerçekten çok büyük sabır gerektirir. 6 Lt'nin altına inmek için 60-70 le falan uzun yol yapmak lazım, o kadar sabırda kimsede yoktur.  :D

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

A14NET link' Alıntı:
Konu dağılmış baş şuçlusu da benim.  general__p

Ben İstanbul ş.içi 7,5 - 8 lt yakıyorum.

Uzun yol tamemen kullanım tarzı ile alakalı ancak fiesta modunda 6,5 - 7 lt yi geçmez. 1,4T.

Hain adam, forum ahalisinin katılacağı bir kampta kazanda kaynatılarak yahni yapılacaksın  :D :D

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

The Jazz (Oğuz) 1.3 dizeliyle rekor denemesinde 3.1 litre ortalama elde etti, aynı denemede ben Astra ile 4.4 litre, eski aracım dizel Focus la 3.4 litre ortalama elde etmiştm sayın arkadaşlar ancak bu durum reelde maksmum 50-60km sürebiliyor çünkü trafik ve yol şartları veya sinirleriniz buna müsade etmiyor, ama bu rakamlar imkansız değil ve bu kadar özenli olmazsanız da bu rakamın üzerine en fazla 1 litre ekleniyor.

Mert in kastettiği denemem dışında ailemle standart bir sürüşle (ne içerdekileri kusturacak kadar sert ne trafikte gerilerde kalacak kadar ağır, iki yetişkin bir çocuk, hafif derecede bagaj ve klima yer yer açık) Ankara-Edremit arasını ortalama 5.5 litre ile birkaç kez tamamladım, Ankara dan gelirken Ankara-Sivrihisar arasını 5 litrenin altında bir ortalama ile geçip geri kalan büyük çoğunlukta 5-5.2 litre civarında gezinen tüketim Bursa ve Susurluk tan sonra 5.6 litreye kadar yükseliyor, tersi istikamette giderken de Edremit-Balıkesir arasındaki yol şartlarından ötürü ilk 90km lik etap genelde 6.8 litre ile geçiyor sonra Ankara ya kadar 5.0 - 5.5 litreye kadar düşüyor.

Önceki atmosferik benzinli araçlarım Önder in dediği gibi 6.5-7 litre arası yakarlardı ancak o araçlarla uzun yolda 5. viteste en fazla 2000devire kadar inebiliyordum, Astra nın 5. ve ile 6. vitesi çok uzun oranlı olduğundan bu viteslerde araç çok düşük devirde oluyor ama turbo yeterli tork ürettiğinden araç dik yokuş olmadıkca devrini kaybetmiyor.

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Hain adam, forum ahalisinin katılacağı bir kampta kazanda kaynatılarak yahni yapılacaksın  :D :D
:D :D :D Suç: Forumda konuyu çarpıtmak.

Ceza: Yahni  :D :D :D

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Yım yım leziz.  ((:)