Takas yapayımmı?

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
407 çok rahat ve yola güzel oturan bir araç, astradan çok çok daha konforlu ve 1.6 HDI olanı özellikle atik bir araç sürüşü zevkli, bu adam bu kadar tatlı bir arabayı bırakıp 1.6 benzinli bir astra ile takasa girmeyi düşündüğüne göre bir bit yeniği vardır diye tahmin ediyorum. Pejolar genel olarak tırt araçlardır ama 407 sınıf itibariyle iyi araçtır,astra da sorunsuzluk üzerine kurulu bir araçtır, opel fanatikliğinin lüzumu yok ,astra J ile kıyaslasak bile konfor olarak üste çıkma ihtimali olan 407de bir sorun yoksa sizin astradan bir çok yönden daha iyi bir araç olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
ben değişmezdim

EyüpSultan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle düşünme pişman olacağın kesin

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
belli ki burdaki arkadaşlar 407 ye binmemişler, yada bir marka fanatikliği var..

burda sorulması gereken soru sizin o aracı alıp almamanız değil bence. bu adam bu aracı Benzinli Astra H ile neden takas yapmak ister ki? bence bu sorunun cevabı aranmalı.

CEVİK_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yalan yok Gölköy' de değilde Çorum'da olsaydım sırf değişiklik olsun diye takasa girerdim.Ama burda arabanın arıza lambası için pc ye bağlamaya 30 tl para alıyorlar. Yani mahrumiyet belimi büküyor.Yorumlarınız için çok teşekkürler

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yalan yok Gölköy' de değilde Çorum'da olsaydım sırf değişiklik olsun diye takasa girerdim.Ama burda arabanın arıza lambası için pc ye bağlamaya 30 tl para alıyorlar. Yani mahrumiyet belimi büküyor.Yorumlarınız için çok teşekkürler

gözümün önünde pejo 307 yi bağladılar makinaya, 30 ama 20 at yeter dedi eleman, 2 dakika bile sürmedi yani, 3 ayrı opel ustasına gittim el kadar tech2 yi takıyo sokete güle güle diyo para da almıyolar :D

Can alıcı nokta, bu adam neden gül gibi D sınıfı ve dizel arabayı C sınıfı benzinliyle takas etmek istiyor? Bunu net olarak açıklığa kavuşturabilirsek, yine net cevaplar hazırda bekliyor zaten.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
marka fanatikliğinin anlamı yok ama c segmentinin liderlerinden astra ile d segmentinde pek tercih edilmeyen bir fransız arabası 407 var. yaş farkı yok km daha fazla. ayrıca dizel. bakımlımı değil mi ? ben daha opel olsun olmasın alman arabalarının en kötüsü fransızı ezer. aksiyona gerek yok bence...

onorom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kimse bana kızmasın şahsi fikrimi yazıyorum. Ben asla ve asla Alman otomobilini satıp Fransız otomobili almam. Hoş bedava da verseler Fransız otomobiline binmem... Neden diye soracak olursanız, Renault, peugeot ve citroen gibi fransız firmaları araçlarını üretirken çok da fazla uzun ömürlü parçalar kullanmıyorlar. Gerek iç mekanda ki parçaları gerek dış gerek motor ekipmanları maalesef Alman otomobilleriyle pek boy ölçüşemez. Hani sizin aracınızdan tek artısı dizel olması. Boşverin Lpg taktırın ama yinede böyle bir markanın özellikle dizeline yanaşmayın. Geçen sene 18 bin lira param vardı, 98 model Audi A3 aldım. O paraya bir sürü 2000 model ve üzeri fransız alabilirdim... A3'ümü kütür kütür teslim aldım tepe tepe kullandım ve kütür kütür de sattım. Ne üzdü ne sıktı. Size de nacizane tavsiyem on beş kere söylediğim gibi Fransızdan uzak durun :D

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
407 yi konforu ve az yakıtı için tercih ederdim (Eski sattığım aracım 307 idi ve gerçekten denildiği gibi yayla gibi arabaydı konfor açısından yakıtı koklamasıda cabasıydı , benimki 1.4 TurboDizel 70 beygirdi , 2005 modeldi)

Astra Classic i ise sağlamlığı ve dayanıklılığı için tercih ederdim (Şuan kullandığım corsaya dayanarak bu yorumu yapıyorum)

Sizin için hangisinin önemli olduğu ise tamamen size bağlı

Saygılarımla

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya arkadaşlar artık bırakın bu geri kafacılığı, sene 2013 olmuş hala alman fransız diye markaları ayıranlar var çok komik ya :D Fiatın ürettiği italyan motorunu kullanan amerikan malı melez Opele alman denmesi çok anlamsız ve yersiz. Kaldı ki forumda alman üretimi opel kullanan bir kaç kişiden biri olmama rağmen alman lafını hiç kullanmamaktan yanayım. Araç tutulmuyomuş da astra tutuluyomuş da...Ya arkadaş bir aracın rağbet görmesi aracın kalitesinin düşüklüğünden değildir, türkiye piyasası böyle malesef. Bir fransız aracı olarak Renault Laguna 1p2 RXT mesela benim arabamla aynı segmenttedir, ve benim aracımı direksiyon hassasiyeti hariç cebinden çıkartır bozuk para diye harcar o kadar rahat konuşabiliyorum ama gel gör ki benim aracımdan 2-3 bin lira daha ucuz piyasası var ve 10 kat daha zor satılıyor elden çıkarmak istendiğinde. Bu kadar opel fanatiği olup hem de VAUXHALL amblemi hayranı bir topluluktan bu yorumları duymak da bir ayrı komedi:D Uzun lafın kısası bu millet kendi kullandığı aracı dünyanın en iyi arabası görmekten kendini alamıyor, kendini eleştiremiyor, hepsi bir kenara başkasının kendisini eleştirmesine de şiddetle karşı çıkıyor...uzar da uzar yazmıyım daha.