Tahmini hasar tutarı

bluenight

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler arkadaşlar 2011 opel astra sahibiyim. Bugün arabanın sağ iki kapı altı eteğini kaldırıma sürttüm. Kapılarda bir sıkıntı yok sadece saçağın alt kısmında ezilme oldu 20-30 cm kadar tahminen ne kadar tutar yaptırmak.Arabanın kaskosu var kaskoyu delirmeye değer mi ?

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben baya uzun zaman önce aynı hasarı boya dahil 200 TL ye yaptırmıstım, sımdı 400-500 isterler sanırım, kaskodan yaptırın bence

bluenight

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler ilgilendiğiniz için servise götürürüm artık.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rica ederim gecmiş olsun bu arada ,ALLAH beterinden saklasın

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
İndirimi bozmamak ve tramerde çıkmamak için, 150tl ye kadar mini onarım var çoğu kasko da. Kasko şirketlerinin çoğu yetkili servis ve autoking ile anlaşmalı.

Ben serviste yaptırdım, 200tl tuttu, aradaki 50tl farkı cebimden ödedim.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İndirimi bozmamak ve tramerde çıkmamak için, 150tl ye kadar mini onarım var çoğu kasko da. Kasko şirketlerinin çoğu yetkili servis ve autoking ile anlaşmalı.

Ben serviste yaptırdım, 200tl tuttu, aradaki 50tl farkı cebimden ödedim.
200 TL su zamanda boya dahil bedava,acaba millet bize cok mu fiyat veriyor ,benim aracın su an ön paneli değişecek parÇayı ben alacağım, en ucuz 650 en pahalı 950 TL fiyat verdiler, aradakileri yazmıyorum , o halde dediğiniz yolda yaptırmak daha mantıklı

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
200 TL su zamanda boya dahil bedava,acaba millet bize cok mu fiyat veriyor ,benim aracın su an ön paneli değişecek parÇayı ben alacağım, en ucuz 650 en pahalı 950 TL fiyat verdiler, aradakileri yazmıyorum , o halde dediğiniz yolda yaptırmak daha mantıklı

Cengiz abi, kaldırıma sürtme olduğundan çok kaporta işçiliği olmayabilir, görmek lazım. Birde servis ile ilişkinize bağlı. Ben herkesi ismen bilirim ve bayramlarda vs. ararım, kaporta ve mekanikte toplam 4 kişiye, elim boş gitmem, basit şeyler götürürüm. Maaşlı çalışan kişiler daha insaflı oluyorlar :)

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cengiz abi, kaldırıma sürtme olduğundan çok kaporta işçiliği olmayabilir, görmek lazım. Birde servis ile ilişkinize bağlı. Ben herkesi ismen bilirim ve bayramlarda vs. ararım, kaporta ve mekanikte toplam 4 kişiye, elim boş gitmem, basit şeyler götürürüm. Maaşlı çalışan kişiler daha insaflı oluyorlar :)
Emre inan ben de cok samimiyimdir,vs ama yine de kimseye yaranamadım :) şişirdikçe şişiriyorlar emekte asla pazarlık etmem parcayı kendim alırım kim uygun fiyat verdiyse ona yaptırırım su ana kadar kıcı kırık calibraya bana 32000 TL harcatanlar utansın o halde :)

bluenight

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cengiz bey ve emre bey kaskom 1 aralıkta bitiyor acaba kaskoyu yeniledikten sonra mı yaptırsam ki, indirimden yararlanmak için. Bir sorum daha olacak ben kaskoyu delsem yeni kasko ücreti ne kadar olur ki geçen sene 1000 tl idi. İkinci sene için bu fiyat ne olur sizce

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
cengiz bey ve emre bey kaskom 1 aralıkta bitiyor acaba kaskoyu yeniledikten sonra mı yaptırsam ki, indirimden yararlanmak için. Bir sorum daha olacak ben kaskoyu delsem yeni kasko ücreti ne kadar olur ki geçen sene 1000 tl idi. İkinci sene için bu fiyat ne olur sizce

Serdal Bey,
Kasko klozlarınızı bilmiyorum ama %90 mini onarım vardır. Kaskonuzu arayın anlaşmalı servisleri öğrenin. Benim gözümde seçenekler:

1) Mini Onarım anlaşmalı yere gidilir, fiyat alınır. 150tl üstü cepten ödenir. Bu sayede kazasızlık bozulmaz.

2) Hasar 2 ayrı parçada hasar ise yukarıdaki yöntemle 1 aralığa kadar 1 parçayı, 1 aralıktan sonra 2. parçayı yaptırırım

3) Poliçenizi bilmiyorum ama Mini Onarım değilde hasar olarak kaskodan yaptırırsanız, 1 aralıktan sonra yaptırın. İlk sene kazasızlıkta %20 indirim geliyor. 2. sene yani aralıktan sonra kaza yapmazsanız her sene %10 daha düşüyor. Üst limit %60.
2. sene 1 kaza yaparsanız, %20 sabit kalıyor, 3. sene %30 olmuyor, 4. sene oluyor
2. sene 2 kaza yaparsanız %0 a düşüyor.

Hasarınızı resimlerseniz daha doğru yorum yaparız ama dediğiniz kadar küçükse, kaskonuzu bozmadan Mini Onarım dan yaptırın kesinlikle.