Süzme Farımdaki siyah boşluk

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Merhaba arkadaşlar benim sol farımla ilgili bir sorunum var. Bundan 3 sene önce Xenon taktıktan sonra farımın ortasında bir boşluk olduğunu fark ettim (Montajdan 10dk sonra). Aradan 1 sene sonra aracım park halinde iken büyük bir araba park halindeki aracımın farını kırmış kaçmış. Servisten Orijinal HELLA taktılar Aynı Xenon ampulu taktılar servisten çıktıktan 10 dk sonra hava karardı ve o boşluk yine oradaydı. 1 sene sonra Xenon ampulün ömrü bitti sarı fara döndüm. En başta Xenondandır diye düşündüğüm olayı normal sarı ile de yaşadım. ampulde sıkıntı vardır dedim 10 tane ampul taktık hep aynı sonuç. Zaten tırnaklar ampulun yönün değiştirmenize imkan vermiyor. Yani ışık süzmesinin tam ortası boşluk oluyor. Kırımızı ile gösterdiğim bölgenin tam ortası kör nokta gibi. Sizde bu hata nedir ve nasıl giderilir.

1463149_10151760981334149_1409819959_n.jpg

Son düzenleme:

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence fardaki uzun kısa çanaklar arasında üstteki üçgenimsi bir yer varya orası gölgeliyor. Ampülden çıkan ışık dışarı direk versede ön camdan içeride yansıyıp çarptığı için o üçgen kısım dışarı gölge veriyor. Tabi bu benim yorumum :)

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
malesef bende farkettim aynı sorun bende de var farın 2.resmindeki tam ortada siyah boşluk görünüyor reflektörde galiba sorun ordan kaynaklanıyor

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim farlar orjnal hiçö değişmedi, ampüllerde standart H7
aynı durum bendede var.
sıkıntının çözümünü bilmiyorum ama çözen biri cevap yazar diye takipteyim...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Opel'in açıklaması: Kullanıcı hatası :maden:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence sağa sola yönledirmesi kaputa takılışı uyumsuzluğunu abartılı şekilde fardan ayarlamışlar gibi,şimdi senin farı tam bilmiyorum astra g farı omegada eğer karoseri tutacakları ile tam ayarlamazsanız o orantıyı yanlışlıkla abartılı şekilde ayna ayarı ile yaparsınız bilmem anlatabildim mi? o kadar ara açılmaması gerek,ayna tekrar dışa ayarlanıp farı dış bağlanıtları ile içe korektur yapılması gerek.

Son düzenleme:

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence sağa sola yönledirmesi kaputa takılışı uyumsuzluğunu abartılı şekilde fardan ayarlamışlar gibi,şimdi senin farı tam bilmiyorum astra g farı omegada eğer karoseri tutacakları ile tam ayarlamazsanız o orantıyı yanlışlıkla abartılı şekilde ayna ayarı ile yaparsınız bilmem anlatabildim mi? o kadar ara açılmaması gerek,ayna tekrar dışa ayarlanıp farı dış bağlanıtları ile içe korektur yapılması gerek.

bu işlemi kendimiz yapabilirmiyiz. yapabilirsek nasıl yapacağız?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hakan,şimdi sizin aracı bilmiyorum ama sistem aynı olmalı çünkü değişmez.
Öncelikle far dışa çok açılarak ayarlandığına göre(yani ayarını ancak o şekilde tutturabildiklerine göre) farı kaportaya tutan tutaçların vidası gevşetilecek far komple dışa eğimli hale getirilecek sonra vidalar sıkılacak,Tabii bu sefer farlar dışa ışık vereceğinden bu seferde far ayarlama düğmesi ile ayna içe çevirilecek o boşluk kapanacaktır.İnşallah anlatabildim,anlatamadımsa tekrar denerim;)
dış bağlantı vida yerleri hafif uzun delik olmalı,şimdi resime göre far komple içi dışa çıkacak dışı içe girecek gövde ile,sonra ayna ayarı düğmeleri ile içe ayarlanacak,
hay bu elektriğin gidip geliyor :) ayarlaması zor değil kendin yaparsın

Son düzenleme: