süt kokusu nasıl çıkar? yardım lütfen :(

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cuma gunu aracima 5lt sut döküldü. bagajda olduğundan hemen bagaj halısını çıkarttım ve benzinlikte tazyikli su ile yıkattım. şuanda balkonda ve onda koku yok. işi kurtardım derken Bi baktım bagajda bulunan sağ ve soldaki dosemelerin dibi kokmaya başladı. Islak mendille sildim, cosla elde deterjanı ile sildim şimdide asprin diye bir deterjan duydum onu sıktım bol bol.
koku bagajın yan dosemesinden arka koltuk sungerine de az birşey ulaşmış. hem arka koltuk sungerine hemde onun altındaki keçeye bagajda uyGuladığın işlemleri uyguladım.
şuanda araçta koku pek yok. dediğim yerlere iyice yaklaşıp kokladığım zaman koku alıyorum .bu koku bu uygulamalarla cikarmi sizce araç içine yayilmadan engellemenin bir yolu var mı?
forumlardan araştırdığıma göre geçmez diyende var geçti diyen de. şuanda aracımda koku olmasa bile önlemini almazsam ileride olacak gibi. psikolojik olarak rahatsız ediyor :(
forumlardan okuyupta denemediğim iki şey kaldı biri Dr mat diye bir urunmus ki bu zor bulunuyor diğeri protex antibakteriyel sabun. süt kokusu bakteriden dolayı yayıldığı için protex le kurtuldum diyenlerde var.
başına gelen yada çöZümünü bilen Allah rızası için yardım etsin. okuduklarımdan sonra bu süt kokusundan acayip tırstım.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abooov süt cidden felaket bişey ya. Sizi korkutmak gibi olmasın ama siz olayı kurtarmışsınız. Arabanın içine dökülseydi arabayı satmaya kadar giderdi bu iş valla. Bagaja dökülmüş, içine oturduğunuzda koku gelmiyosa sorun yok bence. Protex'i çok diyolar, bi deneyin... Geçmiş ola...

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abooov süt cidden felaket bişey ya. Sizi korkutmak gibi olmasın ama siz olayı kurtarmışsınız. Arabanın içine dökülseydi arabayı satmaya kadar giderdi bu iş valla. Bagaja dökülmüş, içine oturduğunuzda koku gelmiyosa sorun yok bence. Protex'i çok diyolar, bi deneyin... Geçmiş ola...

teşekkür ederim,allah kimsenin başına vermesin. şuanda çok az bir koku var. sütün çoğu çıkabilir bagaj halısını dokuldugunden çıkarıp yıkadım hemen. allahdan ayak bastığımız yerdeki sökülemeyecek dosemeye dokulmedi. şuanda az olan koku çıkmayan biryere dökülmüş olsaydı kesin arabada durulmazdi.
forumlarda okuduğuma göre, koku çıkmadı arabayı sattım diyenler var ama bu arabaları kim alıyor anlamadım :) şuanda olmasa bile koku olursa arabaya bakmaya gelen geri gider direk :)

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Müşteriye aracı götürmeden önce her tarafa hoş kokulu bi parfüm sıkarsın. Yada BİM'de satılan 5 liralık Mango kokusu var, turuncu renk. Çok hoş bi koku, tavsiye ederim.
Al koy ondan bitane... Ne koku kalır ne bişey, tabi bir süreliğine... O ara satmış olursun zaten :D Bence bu şekilde satılıyor :D

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk döküldüğünde ıslak mendil ile silmiştim. sonra cosla elde ile sildim şimdide enson olarak da asprins diye Bi ürün camsil gibi fıs fıs ki bisey. onu bolca sıktım. şuanda kurudu ve koku yok.
hangisi ise yaradı bilmiyorum ama biri ise yaradı ve koku gitti. daha sonradan bu koku ile ilgili araştırma yapacaklarin aklında bulunsun
koku gecmeseydi sırada protex sabun vardı

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Biri aynı sorunu "üzerine vanilya döktüm" diye çözmüştü, bu forumda değil miydi o? :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yazın aracın içinde pis koku olmazsa bir daha da olmaz. Yani şimdiden koku geçti demek için çok erken :( .

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazın aracın içinde pis koku olmazsa bir daha da olmaz. Yani şimdiden koku geçti demek için çok erken :( .
bagaj halısı tamamen ıslanmıştı onu hemen yıkayınca temizlendi. başka yere döküldüğünü hemen anlayamadım. bagajda sağ ve solda bulunan kaplamaların dibine de gelmiş. koku yapmaya başlayınca belli oldu. yukarıda yazdığım müdahelelerden sonra başlayan koku gitti.
yaz sıcaklarında bakteriler daha fazla ürermiş. inş hepsi ölmüştür :)havalar serin diye koku fazlalaşmıyor olabilir fakat olan kokuyu yazdığım yöntemlerden biri giderdi. inş tamamen gidermiştir de birdaha uğraştırmaz.

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
DR. MAT KOKU SAVAR Ürünü direk olarak eniştemin sahip olduğu arge firmasının geliştirmesidir. Ürün etkilidir. Telefon numarasını size ÖM olarak gönderiyorum. Kendisini arayarak temin edebilirsiniz. İlker'den aldım telefonunu dersiniz.