Susuz soğutma sıvıları hakkında ne düşünüyorsunuz

Astra97

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ha ama krank milindeki kasnakla devirdaim i karıştırmış olmayasın sakın :)

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Ben 2001 den beri vectra kullanıyorum benim kullandığım araçlar başka bir fabrikadan çıkıp üzerine opel amblemi yapıştırmışlar o zaman :) Çünkü ustaya gittiğimde çoğu yerini can sıkıntısına kendim söküp takarım da :)

Hah işte aramızda ki fark sen ustaya gidiyorsun ben gitmiyorum evimin bahçesinde söküyorum ;)

http://sukru52.blogspot.com.tr/p/astra-h-keyless-entry-system.html?m=1

Bak bu VECTRA dan , fark etmiyor iç dış motoruda indiriyorum icabında :D

f90b8353878d79f1beb51976afa25e2e.jpg

Neyse bu tip işler boş işler , öyle senin dediğin gibi değil zincirlide V kayışta , kayışlı trigerler de su pompası trigerde diye bir genelleme yok ama z16xep, z16xer, a16xer , A16LeT ,z16let hepsinde su pompası V kayış üzerinde . Şimdi git işine bak Allah aşkına uğraştırma beni :)

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Ha ama krank milindeki kasnakla devirdaim i karıştırmış olmayasın sakın :)

Karıştırdım evet :) kocaman devir daimi fark edemeyen sana teknik açıklama yapmaya çalışmak boşa kürek çekmek 😂

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Aynen Kaptan , senin söylemini destekledim biraz daha detaylandırdım sadece..:bir:

Abi su pompasının trigerde ne işi var onuda anlamıs degilim acıkcası , malum kıs günleri arac suyunu dondurup ilk mars ta trigeri koparanları masraf üstüne masraf acanları duydum..

Kaptan benim şu sol ayna konusunda bilgin varmı??

Ne var ki ayna da ?

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne var ki ayna da ?

Kaptan öncelikle ilgin icin tesekkür edrim,,
su vectranın fotosunu koyma artık baktıkca kendi vectra ma bakasım bile gelmio :) mühendislik harikası ,Dünya Gm yi kıskandıracak bir calısma:bir:

Aynaya gelirsek , sol hafızalı kararan ayna rezistansı calısmıyor onun haricindeki bütün fonsiyonlar calısıyor..
Sag ayna arka cam ısınıyor sorun yok..
Ben aynayı söktüm elektrik gelmiyor resiztansa resiztans omaj olarak gösterio acık devre degil kopuk olmadıgını düşünüyorum.
Aynaya resiztansına elektrik neden gelmio nerelere bakmam gerek!!
Tesekkür edrim:)

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Kaptan öncelikle ilgin icin tesekkür edrim,,
su vectranın fotosunu koyma artık baktıkca kendi vectra ma bakasım bile gelmio :) mühendislik harikası ,Dünya Gm yi kıskandıracak bir calısma:bir:

Aynaya gelirsek , sol hafızalı kararan ayna rezistansı calısmıyor onun haricindeki bütün fonsiyonlar calısıyor..
Sag ayna arka cam ısınıyor sorun yok..
Ben aynayı söktüm elektrik gelmiyor resiztansa resiztans omaj olarak gösterio acık devre degil kopuk olmadıgını düşünüyorum.
Aynaya resiztansına elektrik neden gelmio nerelere bakmam gerek!!
Tesekkür edrim:)

Kapı modülüne bakmak lazım ...

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Bugün gidip aldım antifirizleri 4 litre 74 tl tuttu ne zam gelmiş 20 litrede saf su aldım 104 tlye işi hallettik şimdi değişimi kaldı :)

Bu arada yeni konu açmak yerine buradan sorayım bizim zincirli trigerleri servis değiştirmiormuş ben 120 binde değişiyor diye biliyorum bu güne kadar arıza hariç hiç değişim yapmadık dediler