Süspansiyondan ses geliyor

HsynP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tekrar merhaba,servise gittim maslakta ram özel servise,ses yapıodu arkalardan,önden direksiyon kutusundan, z rotu(askı rotu), arka amortisorler,viraj demir lastigi,ön fren diskler ve balatalar,bunlar deişti,arka balata temizlik ve ayarı,direksiyon kutusuyla alakalı bişeyin yaglanması,ve arkadada yaglanan bi parca(bunları yazmamıslar) bir de sis ve normal farlar icin 2 farklı xenon artı iscilik.....660 lira yazdılar...sizce nasıl bir fiyat?

HsynP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arka amortisor 1tk 160. ytl
askı rotu 1 tk 50.ytl
ön fren diski 1tk 120 ytl
ön fren balatalar 1tk 70 ytl
arka balata tmzlik ve ayarı 30 ytl
viraj kol lastigi 1 tk 30 ytl
xenon montaj iscilik 120 ytl
servis isciliği 80 ytl

aldıgım faturada yazanlar bunlar arkadaslar,sizce nasıl fiyatlar?yorumlarınızı bekliyorum,

hcalik20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı ses bende de var ama havalar ısındıkça ses düzeyi azalıyor. kaç yıldır öyle çok soğuk havalarda daha fazla oluyor. Bence de aracı götürmeden evvel havaların iyice ısınmasını bekle geçmezse götür elbette yinede sen bilirsin.

Son düzenleme:

HsynP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu işlemleri yaptırdım bugün,arka amortisörler patlakmıs,ön fren diskleri paslanmıs onlar deisince balatalarda deisti,birde viraj kol lastiği ve z rotu deisti bu ikiside opellerin klasik problemlerindenmiş,direksiyon kutusuna da baktırdım ama orada bişi yokmus sadece bi parçada gevseklik varmıs,birde bikaç parca yaglandı işte..havalar ısınsada fren diskinden ses gelecekti,patlak amortisörlerden de gelecekti...

drorhan66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Z Rotu

Merhaba. Opel Vecta 100.Yıl'ım var.
Aynı sorun vardı, düz asfaltta kesinlikle ses çıkmıyor ama çukura tümseğe gelince çok rahatsız ediyordu.
İzmir de özel servise götürdüm; Ön amortisor takozları, z rotları ve arka dingil fişeklerin değişmesi gerektiği söylendi 150 YTL işçilik 250 YTL malzeme 400 YTL istediler. Yaptırmadım.
Bir kaç gün önce memlekete gittim dayımın tanıdık ustası baktı. Z rotlar değişse yeterli dedi, değiştirdi ve ses ortadan kalktı. Diğer kısımlara gerek olmadığını söyledi.
Tavsiyem mümkünse tanıdık yere gidin, ve başında durun. Adam çıkartı Z rotunu koydu önüme, aldım elime baktım resmen patlamış.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
xenon montajını kendın yapsana. ona para mı verılır 5 dakkalık ış

ismailturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arka amortisor 1tk 160. ytl
askı rotu 1 tk 50.ytl
ön fren diski 1tk 120 ytl
ön fren balatalar 1tk 70 ytl
arka balata tmzlik ve ayarı 30 ytl
viraj kol lastigi 1 tk 30 ytl
xenon montaj iscilik 120 ytl
servis isciliği 80 ytl

aldıgım faturada yazanlar bunlar arkadaslar,sizce nasıl fiyatlar?yorumlarınızı bekliyorum,

Corsa ları bilmiyorum fiyat konusunda ama markalar önemli bunlar gm marka mı yoksa muadil mi ?

mesela GM ye parça yapan firmalar kendi adlarıyla çıkardıkları ürünleri tercih ederim ben genelde.

Bildiğim kadarı ile Opele;
fren disklerini Valeo firması çifti 85 ytl
balataları lucas yada TRW çifti 50 ytl
Amoritsörleri de Meyle yada Delphin tanesi arkalar için 65 ytl

diğerlerininf fiyatlarını bilmiyorum.

ismailturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu işlemleri yaptırdım bugün,arka amortisörler patlakmıs,ön fren diskleri paslanmıs onlar deisince balatalarda deisti,birde viraj kol lastiği ve z rotu deisti bu ikiside opellerin klasik problemlerindenmiş,direksiyon kutusuna da baktırdım ama orada bişi yokmus sadece bi parçada gevseklik varmıs,birde bikaç parca yaglandı işte..havalar ısınsada fren diskinden ses gelecekti,patlak amortisörlerden de gelecekti...

fren diskleri paslanınca değişmez ki;

sadece aşınınca değişir. onunda bir ölçüsü var ...mm gibi marka modele göre değişiyor.uzun yıllar gider. hatta kenarlarındaki çapakları tıraşlatıp yeniden bile bir kaç yıllığına kullanbilirsin.

bence kasisden geçerken gelen ses viraj kol lastiği dedikleri şeyden geliyor. arkadaşında dedği gibi bende de aynı serviste değiştirdikten sonra soğuk havalarda sabahları ses yapıyor ve sonra ısınınca geçiyor. kullandıkları plastik malzemeden kaynaklanıyor. Amortisörlerin patlak sa çukurlara düşünce lak lak diye bir ses gelmesi lazım.

Ama aracın önünden tıkırtı türü bir ses de geliyorsa işte o da z rot dan oluyor.

yanlış biliyorsam ustalar düzeltecektir.

Sağlıcakla kal.

ayvazoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende de var

aynı sorun bende de var. direksiyonu sağa veya sola döndürdüğümde özellikle son döndürme noktalarında gıcırtı sesi geliyor. geçen gün ön takımlar için içerenköydeki opel team e gittim, rot kollarını ve askı kollarını değiştirdiler, onlarda bu sesi farkettiler, bir ara getir bakalım dediler.
araba yukarıda asılı iken yan lastikler yere basmıyor iken direksiyonu çevirdiğimizde ses gelmiyor , ne zamanki aracı indiriyoruz aşağıya lastiklere aracın yükü biniyoru bu durumda direksiyonu sağa sola çevirince son noktalarda ses geliyor.
uygun bir zamanda yine götüreceğim opel team'e fakat sorunun nereden kaynaklandığını çok merak ediyorum