Sürüs konforu ve pedallara erisim

BrENdY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba. Yeni Astra 1.4 Turbo Sport Siyah aracimi alali yaklasik 1 ay oldu ve simdiye kadar sadece sehir icinde kullama firsatim oldu. Su an yaklasik 800 kmde. O da ev is arasinda gecti. Yani aracin hakkini henuz tam veremedim diyebilirim  :D

Su ana kadar ki izlenimlerim arac performans ve surus guvenligi olarak cok iyi seviyede. Virajlarda cok iyi yol  tutuyor. Duz yolda da kac km hizda gittiginizi km gostergesine bakmazsaniz anlayamiyorsunuz  ;D Gecenlerde otobanda eve donerken 135 km hiza cikmistim. Yanimda esime bak kac ile gidiyoruz diye gösterdigimde cok sasirmisti: "ben 90 la filan gidiyoruz sandim"  :eek:  greatt dedi.. Yani aracin performansindan cok memnunum. Yakit konusunda henuz konusmak icinse erken oldugunu düsünüyorum..

Simdilik yasadigim tek sorun sag ayagim gaz pedalinda iken baldirim boslukta kaliyormus gibi hissediyorum ve agri hissediyorum. Daha once kullandigim araclarda böyle bir problemim olmuyordu. bacagimi kokpitte saga dayayip oradan destek alarak suruse devam ediyordum.

Bu aracta ise kokpit cok buyuk ve fazlasiyla surucunun uzerine geliyormus gibi bir izlenim edindim. Bu izlenimi de daha bu hafta basinda edindim. yani ilk 2 hafta filan sikayetim yoktu ama araca alistikca bu durumu anladim. Araci satin almadan once bayideki test aracini kullandigimda boyle bir izlenimim yoktu.

Yani soylemek istedigim sag bacagima fazla yer kalmiyormus ve bacagim sag tarafta sıkısıyormus gibi issettim.

Koltuk yuksekligini de en asagiya getirdigimde bu sefer baldirim boslukta kaliyor ve agri yapiyor biraz. Sizde boyle bir izlenim var mi?

Eger problemimi  cok iyi anlatamadiysam fotograf cekip ekleyebilirim.

Selamlar,

T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Sürüs konforu ve pedallara erisim

BrENdY link' Alıntı:
Arkadaslar merhaba. Yeni Astra 1.4 Turbo Sport Siyah aracimi alali yaklasik 1 ay oldu ve simdiye kadar sadece sehir icinde kullama firsatim oldu. Su an yaklasik 800 kmde. O da ev is arasinda gecti. Yani aracin hakkini henuz tam veremedim diyebilirim  :D

Su ana kadar ki izlenimlerim arac performans ve surus guvenligi olarak cok iyi seviyede. Virajlarda cok iyi yol  tutuyor. Duz yolda da kac km hizda gittiginizi km gostergesine bakmazsaniz anlayamiyorsunuz  ;D Gecenlerde otobanda eve donerken 135 km hiza cikmistim. Yanimda esime bak kac ile gidiyoruz diye gösterdigimde cok sasirmisti: "ben 90 la filan gidiyoruz sandim"  :eek:  greatt dedi.. Yani aracin performansindan cok memnunum. Yakit konusunda henuz konusmak icinse erken oldugunu düsünüyorum..

Simdilik yasadigim tek sorun sag ayagim gaz pedalinda iken baldirim boslukta kaliyormus gibi hissediyorum ve agri hissediyorum. Daha once kullandigim araclarda böyle bir problemim olmuyordu. bacagimi kokpitte saga dayayip oradan destek alarak suruse devam ediyordum.

Bu aracta ise kokpit cok buyuk ve fazlasiyla surucunun uzerine geliyormus gibi bir izlenim edindim. Bu izlenimi de daha bu hafta basinda edindim. yani ilk 2 hafta filan sikayetim yoktu ama araca alistikca bu durumu anladim. Araci satin almadan once bayideki test aracini kullandigimda boyle bir izlenimim yoktu.

Yani soylemek istedigim sag bacagima fazla yer kalmiyormus ve bacagim sag tarafta sıkısıyormus gibi issettim.

Koltuk yuksekligini de en asagiya getirdigimde bu sefer baldirim boslukta kaliyor ve agri yapiyor biraz. Sizde boyle bir izlenim var mi?

Selamlar,

bi görmek lazım ezbere konuşmamak için :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hoşgeldiniz izlenimleriniz için teşekkürler

Koltuk yükseklik ayarına ek olarak direksiyon yükseklik ve derinlik ayarı var biliyorsunuz
direksiyon ayarını da bir deneyin bence
bana da bu kısım rahatsızlık veriyordu ama koltuk ve direksiyon ayarını tam kendinize göre yapınca
çok rahat oluyor
kazasız belasız sürüşler

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

welllcommee  romatizma olmasın

esad J

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

araçla birlikte en yakın üyemize bir gözükünüz :)

koltuk pozisyonundandır eminimki

boyunuz nekadar acaba ?

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Koltuk ayarını iyi yapmanız lazım.Direksiyonu dizinize değmeyecek şekilde ve göstergeleri ortasındaki boşluktan görebilecek kadar aşağı indirin.koltuğu sizi dik tutacak konuma getirin ve dizinizi kokpite dayacağınız şekilde öne alın.O zaman hem sırt ve bel ağrısı olmuyor hem kolunuzu her iki tarafada dayama şansınız oluyor hemde bacağınız ağrımaz.
Bülent abi benim kokpite oturunca hak verdi bana. ;)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben böyle bir problem yaşamıyorum ayrıca kokpit hem çok büyük hem üstünüze nasıl geliyor anlayamadım

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

BrENdY link' Alıntı:

Selamlar,

Ne taraftasınız İzmir'de? Olmadı bir yerde buluşalım, bakalım sorun nasıl görünüyor? :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aramıza hoşgeldiniz.

Bahsettiğiniz detaylardan koltuğunuzu biraz fazla öne çektiğiniz anlaşılıyor, her aracın kendine has ergonomisi vardır ve araçtan araca geçmek bazen farklı kalıplarda kıyafet giymeye benzer! Sizin öncelikle yapmanız gereken direksiyonu tutarken koltuğunuzu yavaşca geriye itip kollarınızın biraz daha düz duracağı bir pozisyon belirlemek*, koltuk sırtlığını da bu esnada çok dik ya da çok yatık tutmamaya dikkat edin ve biraz zaman geçmesini bekleyin, çok uzun ya da kısa boylu değilseniz bir süre sonra adapte olursunuz.

Bende Focus tan sonra Astra ya geçince dediklerinizden farklı olarak vites kolunun ve cam açma düğmelerinin yerini biraz geride bulmuştum hatta arkadaşlara da sormuştum ancak şuan böyle bir sorun hissetmiyorum.

*Sırtınızı koltuğa yasladığınızda vitesi 5 e takarken sağ omzunuzu ileri itmeyecek kadar geri