sürekli yanan bagaj ampulu...yardım

sevmektenyana

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 1,7 corsamın bagajındaki ampul sürekli yanıyor kontak kapalı olduğu halde..Gecen aksam uzeri farkettim boyle oldugunu ve ampülü söktum..

Acaba neden kaynaklanır sigortalara baktırdım elektrikciye sonra arka bagaj kapagının içine baktı oto elektirikci ama bulamadı en son ampulu sokmekte buldum çareyi...
yardım lütfen

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muhtemelen bagaj kapagını kapatılması ile birlikte devreyi kesen yaylı parca bozulmuştur.Bu konu önemli aslında benim önceki arabam 2 tane akü yemişti ve nedenini tesadüfen bulmuştuk.Sürekli yanan bagaj ampülü...Bu arada elektrikçinin bakıp da sorunu bulamaması da ilginç tabi

hasanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum,bagaj içindeki swiçi kontrol etmek lazım,takılı kalıyordur,elektrikçi kontrol etmesi lazım??.yada lambaya bakmak lazım şase alıyor olabilir.devreyi bir yerden tamamlıyordur.saygılar.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum,bagaj içindeki swiçi kontrol etmek lazım,takılı kalıyordur,elektrikçi kontrol etmesi lazım??.yada lambaya bakmak lazım şase alıyor olabilir.devreyi bir yerden tamamlıyordur.saygılar.

.:good: oksitlenip sürekli iletim halindede olabilir.

Aslında alarm olan arabalarda bagaj switch inide alarma bağlamak gerekir.bu durumda anormal bi durum olduğu daha kolay anlaşılabilir.Hırsızın bagajı indirmesini de engeller.Ama kim uğraşacak onla.:eek:

sevmektenyana

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bagaj kapısının içerigine de baktı ordaki yaylıyı da kontrol etti ama herhalde tam bilmiyor aracın dilini...başkasına baktıracagım...ampulu söktum ki akuyu yemesin diye...sağolun arkadaşlar.

sevmektenyana

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar bagajı kapatırken bir adet ince mil var (devreyi kesen yaylı parca )kapaga gecen o yamulmuş ve haliyle tam temas edemeyince yanıyoo söktüum onu prblem kalmadı ondan bulup takacam yerine..tabi yedek parcacılara gosteriyom bilen yok ounu ne oldugunu anlatmasam:))

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eski aracımızda başımıza geldi aküyü bitirdi dikkatli olmak gerekiyor bu konuda

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bagaj kapağındaki swich bozulmuştur.. oto elektrikçiler halleder