SUNROOF sonradan yaptırılabilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com
(bu konuyu forumda bulamadım) arkadaşlar forumdan hatırladığım kadarıyla, sunrooflu araçların tavanları  özel olarak yapılıyor. bundan dolayı da sunroof sonradan eklenemiyor.....

bu konuda bilgisi olan, sonradan sunroof ekleten veya ekletmek isteyen arkadaşlarımız bilgilerini paylaşırlarsa seviniriz...

burada gelecek mantıklı cevapların başında muhtemelen, yaw arkadaşım aracını sat hem AFL'li hem de sunrooflu bir araç al cevabıdır herhalde... ama yine de aracını satmak istemeyen ve sunroof dusunen arkadaşlar için bir bilgi kaynagı olabilir.

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: SUNROOF sonradan yaptırılabilir mi?

Araca sonradan sunroof takmak, tavanı keserek yapılmakta, buda zamanla aracın içerisine su alma gibi problemler oluşturmakta. Birde komple tavanı değiştiriyolar, bunuda kazalı diye sonra anlatamaz aracı satarken değerini çok düşürürler. Gerek yok bence. :)

Ama ben taktım hiç sorun yaşamadım diyen varsa bilmek isteriz açıkcası. Bende çok istiyorum ama sorunlardan dolayı düşünmüyorum bile.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

eyupuzger link' Alıntı:
Araca sonradan sunroof takmak, tavanı keserek yapılmakta, buda zamanla aracın içerisine su alma gibi problemler oluşturmakta. Birde komple tavanı değiştiriyolar, bunuda kazalı diye sonra anlatamaz aracı satarken değerini çok düşürürler. Gerek yok bence. :)

Ama ben taktım hiç sorun yaşamadım diyen varsa bilmek isteriz açıkcası. Bende çok istiyorum ama sorunlardan dolayı düşünmüyorum bile.

evbet gecen gun serviste kulak misafiri olmustum. ancak çok meşgul oldugu için arkadaş hızla uzaklaştı. bu hafta sonu servise gittigimde soracagım...

belki içimizde yaptıranlar vardır... hepimiz bilgilenmiş oluruz derim..

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu konuyu konuşmuştuk.....  takılamıyor pas  yapıyor ayrıva su sızdırıyor...

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yapılıyor olsada aracın tavanı kesileceğinden pek tafsiye etmem.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

türk_187 link' Alıntı:
[quote author=markopasa86 link=topic=2294.msg47120#msg47120 date=1316426356]
Yapılıyor olsada aracın tavanı kesileceğinden pek tafsiye etmem.

pm yi gördün mü?
[/quote]
şimdi yazdım.  045thumbsup

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kesinlikle yapılıyor..hemde harika oluyor..ben eski aracıma yaptırmıştım,vede yıllarca sorunsuz kullanmıştım..WEBASTO marka ilgilenenler web sitesinden bakabilir..modeline vede büyüklüğüne göre fiyat 400 euro dan başlıyor...su alma ,yok pas tutma gibi şeyler kesinlikle yok ..hepsi hikaye..webasto markası bir dünya devi,ilgilenen arkadaşlar bilir..adamlar onlarca alanda uzman..saygılar...

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

batu link' Alıntı:
kesinlikle yapılıyor..hemde harika oluyor..ben eski aracıma yaptırmıştım,vede yıllarca sorunsuz kullanmıştım..WEBASTO marka ilgilenenler web sitesinden bakabilir..modeline vede büyüklüğüne göre fiyat 400 euro dan başlıyor...su alma ,yok pas tutma gibi şeyler kesinlikle yok ..hepsi hikaye..webasto markası bir dünya devi,ilgilenen arkadaşlar bilir..adamlar onlarca alanda uzman..saygılar...

Hadi hiçbir sorun çıkmadı. Taktığınız marka da en iyi marka. Peki orijinalinde sunroof yok diye dizayn edilip üretilmiş aracın, buna göre tasarlanan üst çelik barını nereye yolladınız. O sunroofu o barı kesmeden nasıl takacaksınız. Hadi kestiniz aracın fabrikasyon hesaplamalarla üretilmiş rijitliğini, o bara göre oluşturulan statiğini yani dayanıklılığını ne ile sağlayacaksınız. Bir kaza anında aracın ikiye katlanmayacağının garantisini GERևEKTEN verebiliyorlar mı?  Söylediğiniz markanın alanında uzman olduğu doğru. Ancak adamlar üretici. Yani esas işleri fabrikasyon tüm dizaynı sunroof a göre oluşturulmuş araçlara, firmalara ürün temini. Siz sorunsuz kullandım derken su pas açısından değerlendiriyorsunuz. Aracın, doğal olarak sizin güvenliğinizi hesaba kattınız mı?

S

screem

Bilgi Girilmemiş

batu link' Alıntı:
işin ilginç tarafı ilk mesaj reklam kokuyo...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...