subwoofer kabini hakkında yardım..

hakn_cetn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ÖnceLikle merhaba arkadaslar
opel astra g hb aracımda ses sistemim mevcut ama bana L kabın yaparsan daha tatlı ses alırsın dedıler aracımde 2 tane yuvarlak portlu 90 litre tek odalı kabın mevcut elimde basslar kıcker comp serisi 150 litreye cıkartıp L portlu kabın yaparsan cok cok daha fazlasıyla sesi alırsın diyorlar sizce hangisi daha dogru olur suanda üzerinde bulunan kabının resmını atacagım sizlere birde L kabın yapılışını buldum ölçüler var ama kac litredir bu kabın onu nasıl ögrene bilirm yada 150 160 litre kabının ölcülerini nasıl cıkarta bılırım yardımcı olursanız sevınırım..

Ekli dosyalar

• 12.jpg
    12.jpg
    10.4 KB · Görüntüleme: 36
  • spl kabin.jpg
    spl kabin.jpg
    25.8 KB · Görüntüleme: 39

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Fotosunu attığın kabin 140 litre zaten.

prolab

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Resimdeki boş Kabin hacmi her bir bass için 60 lt

hakn_cetn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki arkadaslar SöyLe birşey yapma ihtimalimiz yokmu hiç 107 cm olan genişliği daraltsak biraz 90 cm ceksek atıyorum derinliği büyütsek opel hb e sıgmayacak bu sekilde olunca yani sıgıyor ama içine bunu koyma sansımız cok zor azıcık daraltsak vede derinlik oluştursak aynı görevi görme sansımız olurmu yada faklı birşey yapma sansımız varmı bununla ilgili bir programı elinde olan varmı ??

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 02:18 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 00:54 ----------

Arkadaslar bir yardımcı olabilecek varmı ?

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
yOk değil 90 llitre

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 17:43 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 15:59 ----------

Suanda üstünde duran kabin 80 cm yükseklik 40 derinlik 35 mi ne olması lazım
port kısımlarındaki hacimi hesaba katmazsan evet 90 litre civarı.
hesap şu şekilde yapılıyor. enXboyXyükseklik cm olarak çarpılır.
çıkan sonuç 1000 e bölünürse litre olarak hacmi verir. hesap yaparken dış ölçüleri kullanacaksan mdf nin kalınlığını da hesaba katman gerek.
verdiğin ölçüde 80 X 40 X 45 yaparsan 140 litreyi yakalarsın.

hakn_cetn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
port kısımlarındaki hacimi hesaba katmazsan evet 90 litre civarı.
hesap şu şekilde yapılıyor. enXboyXyükseklik cm olarak çarpılır.
çıkan sonuç 1000 e bölünürse litre olarak hacmi verir. hesap yaparken dış ölçüleri kullanacaksan mdf nin kalınlığını da hesaba katman gerek.
verdiğin ölçüde 80 X 40 X 45 yaparsan 140 litreyi yakalarsın.

Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim öncelikle şimdi ben böyle ölçülerde yeni bir kabin yapsam şimdikinden daha iyi mi calacaklar basslar yoksa dahami kötü olacaktır bunun bir acıklaması varmıdır L kabinde ses ne kadar değişir forumlarda okudugum kadarıyla cok daha fazla değişecek ve basslar daha sert vuruşlu olacagı söylenıyor en fazla 90 cm eninde olması gerekiyor aracın bagajına koyabilmem için derinlikte sorun yasamıyorum 50 ye kadar geliyor yükseklikte üst hoperlor mdf sı arası 40 cm o yüzden 90 cm ön yüzü olmalı vede 40 cm yükseklik olmalı maksimum derinlik sorun değil bu ölçülerde ortalama kabinim nasıl olması lazım eger bu ölçüleri bulabilirsem yapacagız daha iyi ses alacagımızın kanattıne varırsak tabiki

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
daha iyi ses göreceli bir ifade.
spl kabinle yarismada iyi sonuç alabilirsin mesela.
Ancak araçta dinlediğin türe göre durum değişir.
litre hesabı için kullandığın sub modeline göre markanın internet sitesinde alternatifleri incelemek lazım.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
unal oto müzik gitsene yıldırımda Gök derenin orda unal abi yardımcı olur sana bu işin piri :)