subwoofer delindi ne yapmalıyım...

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
doğru 404 halleder bu işi 16 saatte filan kuruyor ama taş gibi olur

goldbergbrk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en sağlam yolu bir hoporlör tamircisine git oraya yama yapsın sağlamca kullanmaya devam et onların kullandığı değişik plastik gibi bir malzeme var onlar bali silikon wsden çok daha sağlam.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ramazan. siyah silikonlar var,al onlardan arkasından ve önünden üzerini kaplayacak kadar uygula ve 1 gün kullanmadan beklet . eskisi gibi olur.

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
subwooferı tamir ettim :) dayson marka siyah mastikle yırtılan yeri ve çevresini içten dıştan kapladım, dün bi kat yapıştırmıştım, bu gün üzerinden bi kat daha yapıştırdım, eski halini aldı gibi geldi bana, görüntü dışında ses kalitesinde bi değişme olurmu bilmiyorum..?
dscn3758.jpg
dscn3757.jpg

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar tekrar aynı sorunu yaşamamak için önüne tel kafes falan koysam seste bi değişme veya zararı olurmu?

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
görüntü çok önemli değil seste değişik olmasın cihaza zarar vermesin yeterki..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benzer bir sorun nedeniyle bir hoparlör tamiri yapan elektronikciden yardım istemiştim. Onlar bu tür hasarlar için silikon ve benzeri esnek yapıştırıcıları önermediler. Önce ben de garipsemiştim ama haklılar. Çünkü uygulama yapılacak yüzey kağıt veya benzeri maddeden yapılmış, yani esnek olmayan bir yer. Ben de zorunlu hallerden dolayı (yırtık birkaç taneydi ve bazı bölümlerde körüğe kadar uzanıyordu) silikonla onardım, kısık seslerde sorun yok ama sesi fazla açınca yapılan onarımın başarısız olduğu ortaya çıkıyor.

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
plastik tarzı bi malzeme yırtılan yer, yerine tam oturunca delik kapanıyordu zaten, o şekilde denediğimde seste değişiklik olmadı gibi gelmişti bana, tamir ettikten sonra deneyemedim daha, denedikten sonra tekrar izlenimlerimi paylaşırım.