Subap Kapağım Çatladı..Fiyat ne olur acaba?

DeGGiaL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar geçen aracımın motor kaputunu açtığımda subap kapağı üzerinde çok az bir yağ birikintisi olduğunu gördüm...Bez ile yağı temizledikten sonra subap kapağının üzerinde 3 cm lik bir çatlak olduğunu tespit ettim:( Ama yağ çok az sızıyor yani uzun süre kullandıktan sonra...Bir motor servisine gösterdim; Alüminyum kaynağı ile subap kapağının altından kaynak olabileceğini söyledi ama fiyat belirtilmedi... Bu subap kapağını komple değiştirsem bana maliyeti ne olur acaba?

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun öncelikle... nasıl çatlamış su mu donmuş acaba kapaklar mı atmış yoksa başka yerlerden mi çatlamış... bana sorarsanız kapağı yenisi ile değiştirin kapak kaynağı kolay bir işlem değil ve incelik isteyen bir iş yani dikkatli olmak lazım şakası yok...

korayhayirli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun öncelikle... nasıl çatlamış su mu donmuş acaba kapaklar mı atmış yoksa başka yerlerden mi çatlamış... bana sorarsanız kapağı yenisi ile değiştirin kapak kaynağı kolay bir işlem değil ve incelik isteyen bir iş yani dikkatli olmak lazım şakası yok...
+1:good:

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaynak işi el hassasiyeti özen ister. Herkes Tig kaynağı yapamaz. Balkon demiri kaynatır gibi kaynak yapan çok gördüm. O yüzden yenisini almak mantıklı.

ibrahim_67

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
kaynak yaptırma bence arkadaşın sfi ya kaynak yapmışlardı yine dağıldı para boşa gitti çıkmacılardan uygun fiyata temiz bulursun

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaynak yapıldı mı manyetik parçacık testi, radyografik test falan yaptıracaksın ki kaynağın uygunluğunu görebilesin. Ama kaynak yapan usta orda görür ağzında sigarayla der ki bu tamam der yaptım güzelce der ama kaynak işi dışardan görülmeyle belli olmaz. Notmalde kaynak, yapıldığı parçadan daha sağlam olması gerekir standardına göre, yani parça kırılacaksa kaynaklı yerinden kırılmaması gerekir ama malesef sanayide böyle şeyler standardına göre gerçek ustalarca pek yapılmadığından bu şartı sağlamaz. Küt diye yine aynı yerden gider.

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar geçen aracımın motor kaputunu açtığımda subap kapağı üzerinde çok az bir yağ birikintisi olduğunu gördüm...Bez ile yağı temizledikten sonra subap kapağının üzerinde 3 cm lik bir çatlak olduğunu tespit ettim:( Ama yağ çok az sızıyor yani uzun süre kullandıktan sonra...Bir motor servisine gösterdim; Alüminyum kaynağı ile subap kapağının altından kaynak olabileceğini söyledi ama fiyat belirtilmedi... Bu subap kapağını komple değiştirsem bana maliyeti ne olur acaba?

http://www.parcatreni.com/index.php?p=list&k_id=6

Bu linkte gerçek fiyatını yazıyor.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ikinci el alabılırsın 90 ytl felan elımde var bırtane