Subap Hassasiyeti nedir?

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Gecmis olsun kac km'de oldu acaba?

Ben aracı yeni aldım. Debrej falende buarada gitti. araç 30 mal oldu bana. Araç 158000 de idi şimdi 162000 de. Lpg takılalı en fazla 60000 olmuş.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sübap hasarı sadece LPG'de olur denemez. Sürekli benzinle kullanılan LPG yüzü görmemiş araçlarda bile olabiliyor.
Yakıt karışımı ideal ayarda değilse, düzensiz yanma varsa benzin-lpg farketmez her türlü gider sübaplar.

yenilmeztuzun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
az önce mocan otogaz övünç beyle görüştüm subaplarda bir sıkıntı olmayacağını yalnız aracımın ateşleme bobini arızası verebileceğini söyledi bu arıza egr valfinden kaynaklanmıyormu benim aracım z16xer motor kafam biraz karıştı:confused:

esclade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla arkadaşlar o öyle diyor bu böyle diyor 36000 deki aracıma en kaliteli lpg kitini taktırdım 71000 de motor kucakta kimse hikaye anlatmasın lpg kesin olarak motorda sıkıntıya neden oluyor şukadar km sonra bukadar km sonra olayıda tamamen şehir efsanesi şansına artık ne zaman olacağı ama yapmama gibi bir ihtimal kesinlikle yok tecrübe ile sabittir...

esclade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayı yaptırdım uyuz oldum sattım gidip tekrar sıfırını aldım yok böyle mevzuu...

esclade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca çelik sübap olayınada gelince lpg de 3 kuruş kar edicem diye lpg takacaksın masraf1,motoru kucağına alacaksın masraf2,çelik subap olayına gireceksin masraf3, ee ettiğin kar duman oldu bi kerede geri verdin,bide motoru açılmış araban oldu..

abi ya opel almayacaksın ya lpg takmayacaksın yada dizelini alacaksın bukadar basit
tabi bunlar bana yaşattıklarından sonra tamamen şahsi fikirlerim olup hiçbir arkadaşın şahsına kişisel söylemine en ufak bir sözüm yoktur ama yaşadığım sıkıntılardan ettiğim masraf ve zararlardan sonra bunu yazmasam olmazdı...

esclade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ha birde şu var !!!!!!!
o çok iyi bilen en kaliteli lpg kitlerinin en iyi ustaları kiti takarken abi sıfır sıkıntı merak etme,abi falancaya taktık bukadar km yaptı,abi filancaya taktık bukadar km dir biniyor,bu kit yağlıyor abi ,bu kit falan yapıyor filan yapıyor,

motoru kucağına alınca aynı servis ve ustalar pişkin pişkin suratına bakıyor çıt yok önceki ukelalıktan işbilirlikten eser yok,geçsinler bu işleri,çookk sinirliyim çookk...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Burada lpg konusunda çok yazdım ama bir çok arkadaşım lpg şöyle böyle demeye devam etti. Lpg ekonomik ama buna karşın aracın motorunun anasını beller. Bu kadar net.

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca çelik sübap olayınada gelince lpg de 3 kuruş kar edicem diye lpg takacaksın masraf1,motoru kucağına alacaksın masraf2,çelik subap olayına gireceksin masraf3, ee ettiğin kar duman oldu bi kerede geri verdin,bide motoru açılmış araban oldu..

abi ya opel almayacaksın ya lpg takmayacaksın yada dizelini alacaksın bukadar basit
tabi bunlar bana yaşattıklarından sonra tamamen şahsi fikirlerim olup hiçbir arkadaşın şahsına kişisel söylemine en ufak bir sözüm yoktur ama yaşadığım sıkıntılardan ettiğim masraf ve zararlardan sonra bunu yazmasam olmazdı...
Opel almayacaksin kismini kadar katiliyorum ama subap sorunu euro5 motorlu her aracta var. Tsi-fsi motorlara da lpg takilmiyor. VW'de mi almayalim?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk