subap değişimi

turbo2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rolantıde calısırken düzensız calısma oluyormu?soguk sıcak farketmez,araç kaç binde?,rolantıde ozellıkle sogukken vuruntu sesı gelıyormu?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bence usta seni yiyor 2005 model aracın sübabına ne olur.

theArcher

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç 150000 de.evet rolantideyken soğukta vuruntu bir ses geliyor malesef.

theArcher

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
castroll magnatec. 5/30

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladığım kadarıyla aracın otomatik vites.Peki hiç otomatik viteste sorun olabileceği geldimi aklınıza?easytronik viteslerde bildiğim kadarıyla bu tip problemler var.Subapta bişey olsa araba teklemez ki.Ateşleme sorunu olursa tekler.Subapta sorun olsa çekiş düşer subaplar takır takır ses yapar.Ha dizel gibi ses, araç geç vites ayırıyorsa devir çok düştüğü çin araba stopa kaçar o sesi yine yapar.Ha aracınız otomatik değilse ateşlemede sorun vardır.Subap böyle bir arıza yapmaz.Subap yanma dediğimiz bir olay vardır, ben subap yanık arabayı çorumdan istanbula getirdim.Hiç te birşey olmadı valla.Hemde subaplar takır takır yerinden fırlayacak gibi ses çıkarıyordu.Bence sizin sorununuz otomatik vites tertibatında.Beyinden yağ basınç sensörlerine kadar hepsinden yapabilir.

turbo2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardesım iticilerınde sorun var gibi,kendin castrol 5 30 yağ alıp tamircıye oyle gıt,ve hemen yagını değiştir,bak bakalım düzelme olacakmı,olmazsa, sibop iticilerın arızalı maalesef,buda aracta hem ses,hem tekleme yaptırır..

theArcher

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladığım kadarıyla aracın otomatik vites.Peki hiç otomatik viteste sorun olabileceği geldimi aklınıza?easytronik viteslerde bildiğim kadarıyla bu tip problemler var.Subapta bişey olsa araba teklemez ki.Ateşleme sorunu olursa tekler.Subapta sorun olsa çekiş düşer subaplar takır takır ses yapar.Ha dizel gibi ses, araç geç vites ayırıyorsa devir çok düştüğü çin araba stopa kaçar o sesi yine yapar.Ha aracınız otomatik değilse ateşlemede sorun vardır.Subap böyle bir arıza yapmaz.Subap yanma dediğimiz bir olay vardır, ben subap yanık arabayı çorumdan istanbula getirdim.Hiç te birşey olmadı valla.Hemde subaplar takır takır yerinden fırlayacak gibi ses çıkarıyordu.Bence sizin sorununuz otomatik vites tertibatında.Beyinden yağ basınç sensörlerine kadar hepsinden yapabilir.
evet aracam tiptronik vites.bende üst kapak açtırmaktan kaçınıyorum sonuçta araç 2005 model.bugüne kadar yaptırdıklarım,şanzıman yağı değişimi,ateşleme bobini(5000 km önce),bujileri değiştirdim,Egr yi,gaz kelebeklerini temizlettirdim(belkide alakasız işlemlerdir).sıradaki işlemim astraopc arkadaşın paylaştığı adresteki işlemleri yaptıracam.Oda olmazsa ne yaparım bilmiyorum artık.

turbo2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet aracam tiptronik vites.bende üst kapak açtırmaktan kaçınıyorum sonuçta araç 2005 model.bugüne kadar yaptırdıklarım,şanzıman yağı değişimi,ateşleme bobini(5000 km önce),bujileri değiştirdim,Egr yi,gaz kelebeklerini temizlettirdim(belkide alakasız işlemlerdir).sıradaki işlemim astraopc arkadaşın paylaştığı adresteki işlemleri yaptıracam.Oda olmazsa ne yaparım bilmiyorum artık.
2005 model demek sıfır demek değil,ayrıca 150 000 km de cok sılndırı aşınmış arac gördüm,kötu yağ kullanmaktan ve perıyodık bakımını gecıktırme yuzunden...yınede ıyı bır ustaya gösterın aracınızı..