Su birikintileri tehlikelimi ?

NoMoreSorrow

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün birikintide kalmış bir bmw yi görünce daha dikkatli gitmemiz gerektiğini düşündüm.

eerrsin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim araclarda ozellikle islanmamasi gereken parcalar varmidir. Sadece beyin diye biliyorum ben. Bu yuzden Ilk mesajimdaki ses nerden geliyo olabilir.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Su birikintisi varsa, demekki orada bir çukur var su toplamış.Peki ne kadar derin ? su birikintilerinden (eger imkan varsa) çok yavas geçmenizi öneririm.Şehir içleri için konusuyorum,belki de kapağı olmayan/çalınmış bir kanalizasyona dogru gidiyor olabilirsiniz.

Yavaşlama imkanı yoksa her durumu göz önüne alıp (auqaplanning,stop etme,savrulma, çukurdan dolayı sert darbe ve hatta lastik patlaması gibi) hazırlıklı olmak gerek

Çok abartıyorsun denmesin, trafikte herseye hazırlıklı olmak gerek :cool:

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg takılan araçlarda artık motoru yıkatma olayını unutun diyor ustalar... su birikintisinden hızlı geçerseniz; belki motora bi nebze zarar verirsiniz ama tekerler ve fren disklerine çok zarar verirsiniz. fren diskleri devamlı frene basıldığı için ısınırlar, tekerlerde asfalta sürtünmeden ısınırlar.. siz de hızlı bi şekilde suya girerseniz tüm disklerinizin ani soğuyacağından yamulma ihtimali olur. frene bastığınızda disklerden istenmeyen sesler duymaya başlarsınız.

efedkr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bujilerin ıslandığında sağa çekmek zorunda kalırsın, sudan geçerken hava yaptığını zannedenler bu sefer senin yanından gülerek geçerler..