stoplardaki filmi nasıl sökebilirim? :confused:

teoman2580

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
formlaki herkeze hayırlı günler arkadaşlar.
stopları karartmak için 1 sene kadar önce yapıştırdıgım cam filmlerini bir türlü sökemiyorum:(.bazı yerlerinde güneşten kabarmalar çatlamalar yaptı, rengide attı, kötü bi görünüm oluştu, sökmek için çok ugraştım neredeyse denemedigim yol kalmadı ama bi türlü sökülmüyo:confused:.sanki lamba ile bütünleşmiş.kabarma yapan yarlerden tırnak ile kazımaya çalıştım ama nafile 1cm kadar sökebildim. stoplarımı bu illetten nasıl kurtarabilirim, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• Fotoğraf0313.jpg
    Fotoğraf0313.jpg
    97.9 KB · Görüntüleme: 86
  • Fotoğraf0484.jpg
    Fotoğraf0484.jpg
    92.2 KB · Görüntüleme: 64
Son düzenleme:

MerifasT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıcak su döküp yumuşatabilirsniz belki daha rahat çıkar yada havalar baya iyi öğlen sıcağında
biraz durduktan sonra deniyebilirsiniz ben çok rahat sökmüştüm stoplardaki folyolarımı

teoman2580

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla onuda denedim, stopları yerinden söküp kovada kaynar suyada yatırdım olmadı:(.cam olsa jiletle kazıycam ama stoplar cam degil.filim çözücü bi madde kullanmalıyım? yag cözücü denedim olmadı:(

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
En son çare olarak çok çok ince bir zımpara+cila veya vernik tarzı bir parlatıcı ürün uygulanabilir.

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen öyle savaş abi . Sıcak suyla yumuşatın tıraş bıçağı ile kazıdıktan sonra lana izleri 3000 sulu zımpara pasta cila ve plastx le kapatın kolay gelsin

teoman2580

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En son çare olarak çok çok ince bir zımpara+cila veya vernik tarzı bir parlatıcı ürün uygulanabilir.

bencede haklısınız sanırım başka türlü olmucak gibime geliyo.çünkü tiner bile denedim olmadı.elim bu tarz işlere yatkındır gereken malzemeleri alsam kendim yapabilirmiyim acaba bu uygulamayı?motorlu cila makinem yok elle deniycem ama. acaba sanayidemi yaptırsam?sanayide yapılan işide sevmiyorum.bi tarafı yaparken diger tarafı mahfediyolar hep:mad:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Matlaşan farların temizliği için kullanılan malzemelerden faydalanabilirsin. Arşivde bir tarama yap, ilgili konuyu bulursun. Zımpara için illa makina şart değil, sonuçta temizlik yapacağın için elle zımpara yapabilirsin ama boyaya zarar vermeme açısından stopları sökmekte fayda var.

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi ara gençler bi video paylaşmıştı. spreyi cama tutarak sıkıyorlar. o sırada çakmak ile yakıp hemen buruşunca çekiyorlardı.

teoman2580

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi ara gençler bi video paylaşmıştı. spreyi cama tutarak sıkıyorlar. o sırada çakmak ile yakıp hemen buruşunca çekiyorlardı.
cama sıktıkları madde nedir? o videonun linki varsa gönderebilirmisiniz. corsa c nin arka stoplar cam degil. bu yöntem işe yararmı ki?

junioryay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.realkrom.com
Arkadaşım bu konuda sana bir önerim olacak. Kimya ile ilgilendiğim için olacağını düşünüyorum. (belki, bazı markalarda olmayabilir.) Yani deneyerek sonucu öğrenirsiniz. Bunun için garanti vermiyorum. Sprey şeklinde satılan karbüratör temizleyiciler var. Bir tane alıp cam filmi olan yüzeye sıkıyorsun. 20-30 saniye kadar bekleyip bir bezle siliyorsun. Karbüratör temizleyicide bulunan toluen tarzı çözgen madde etkili olacaktır. Daha sonra yüzeye cila sürerek cilala. Denersen ve sonucu söylersen ona göre ikinci bir önerim daha olabilir. Kolay gelsin.