Station Astra'ya subwoofer...

Biga_li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar, tecrubeli arkadaşların biraz yardımına ihtiyacım var. Öncelikle aracımın orj. ses sistemine bağlı alpine cde-9881 taybim var, ses kalitesi ve düzeyi yeterli seviyede diyebilirim tek eksik ufaktan bir bass sesi. Yakın bir arkadaşım elinde bulunan tamir görmemiş ve çok temiz pioneer ts-w302f sub. ve gm-x802 anfiyi bana bağışlayacak. sizce portlu bir kabinle birlikte istediğim yeterli bass sesini alabilirmiyim. Yoksa bu anfi ile birlikte hangi faklı sub. ve sub.ları takarak daha kaliteli bir müzik dinleme deneyimi yaşayabilirim. Sonuçta aracım station ve herkez çok farklı yönlendirmelerde bulunuyor kafam iyice karıştı. Lütfen HELP :D

Teşekkürler...

Biga_li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yardımcı olacak kimse yok anlaşılan.. Yinede teşekkürler herkese

gencomx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bass dinlemek farklı bi kavram bence basın şiddetini derinliğini belirtirsen daha iyi yardımcı olabiliriz.

pioneer bass grubunda f serisi yüzeysel kullanılan baslardır yani kabinde kullanacaksan kesinlikle port tavsiye etmem esneme payları düşük olduğu için şiddetli bi bas alamaya bilirsin. 150 rms değeri olan bi bas hem yüzeysel hemde portlu bi kabinde aşırı bir derinlik ve az bir bass sağlar öncelikle portsuz düzgün litreli bi kutu tavsiye ederim daha sonrada kulağına göre basın derinliğini ve yüksekiğini amfiden ayarlayabilirsin ;)

kolay gelsin...

bu arada tatlı bir bass alabilirsin bu sistemle ;) gümbür gümbür olmasada..

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ana üniten gayet güzel.elindeki bası da gm x802 ile beslersin.ama basın free air.yani kapalı kutu sevmez pek.portlu kutuda çalıştırmayı dene tonlamasını seversen devam edersin.sonuçta bas sesi desteklemek istiyorsan sana yetecektir.
bu arada bahsettiğin 2 ürün de oldukça eski seriler.umarım kondüsyon olarak iyi durumdadırlar.

Biga_li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet ürünler çok eski fakat 1 yıl bile kullanılmamış ürünler kondüsyonda sıkıntı yok, bu arada astra nın ses sistemini zaten biliyorsunuz yeterince iyi ben sadece subwoofer ile bass seslerini biraz daha tatminkar olarak dinlemek istiyorum öyle dışarıya benim arabamda tesisat var demek için değil yani. yanlız şu hazır satılan portlu kabinlerden alsam işimi görürmü ne dersiniz ? sonuçta pek fazla masraf yapmıycam anfi ve sub. bağış olarak geleceği için :D

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
evet hazır satılan portlu kabin işini görür

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelıkle merhaba,bende station astracı olarak :D kendi capımda kurduğum sistemden memnunum.Jbl 1000 watt bass,Forwell amfi var bendede(wofer bozuldu) :D Sesi gayet güzel veriyor.sw olmasındaki avantaj bagajın üstündeki pandizot ince bir deriden olduğu için tüm sesi içeri alabiliyorsunuz:) Pıoneer'da sizin fazlasıyla tatmin eder gibime gelıyor,Çok fazla ses istemiyorsunuz anladıgım kadarıyla..Umarım azda olsa fikir vermişimdir,bir sorunuz olursa yardımcı olurum elımden geldiğince..

Biga_li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tşk. hepinizin fikirleri çok etkili oluyor kafamda bişeyler oluşmaya başladı. Benim tek sıkıntım portlumu - portsuzmu kabin kullanmam gerektiği, bu konuda çok fazla duyum olduğundan karar veremiyorum. Ben zaten gümbür gümbür insanlara müzik dinletmek istemiyorum, beni tatmin etsin yeter. Onuda sağlar dediğiniz için bi sıkıntı yok aslında benim açımdan. Şimdi portlu hazır bi kabin alıp deneme zamanı :D Unutmadan sorayım Litre olarak nasıl bi kabin almalıyım ???

Son düzenleme:

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
free air olan basın için büyük litreli bir kutu al.nasıl olsa yer sorunun yok:D

Biga_li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hehehee Demesi çok kolay fakat bide bizim pedere söylersen aynısını çok sevinirim :D Aracımın Station olmasındaki en büyük etkendir kendisi evlenince çoluk çocuk olur geniş olsun rahat edersin demekte hep :))) bagaja büyük bi kabin koyduğumda herhalde evlatlıktan red eder beni :D