Srp + Wax Hakkında Yardım ??

34012

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. Bu srp cila ve üzerine atılan wax üzerine forumda birçok yazı okudum. ilk uygulamam olacağından bilgilerinizden faydalanmak için bikaç sorum olcaktı. Aracım lacıvert renk corsa d. Aşırı çizikleri yok sadece eski sahibinden kalan harelenmeler var. Piyasada çok yuksek fiyat verdıklerı ıcın kendım yapmak ıstedım ılk aracım oldugu için hevesimde var fakat tecrubesızım. Şimdi benim elımde bir oto yıkama firmasının cilalı yıkama kuponu var.
1-Ben aracı cilalı yıkama yaptırıp hemen üzerine önce srp sonra fk1000p uygulasam sorun olur mu. Yani oto yıkamada attıkları hızlı cila üzerine srp tutar mı yoksa cilasız mı yıkatmak gerekir?
2- Bu srp yi uyguladıktan sonra hemen fk 1000p ye geçiyormuyuz yoksa bi süre beklemek yada aracı yıkatmak falan gerekıyor mu?
3- Piyasada gördüğüm bazı araçların camları ayna gıbı parlıyor bunun için camlarada mı wax uyguluyoruz?
4- Srp uzerıne wax olarak fk1000p mi almalıyım yoksa mg nxt 2.0 mı?

Değerli vakitinizi ayırdıgınız için tesekkur ederim.

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. cilalı yıkamadan kastettikleri cilalı oto şampuanı kullanmalarıdır. Yani standart dış yıkama. Ekstra cila uygulaması yapacaklarını sanmıyorum.
2. srp uygulamasından sonra yıkatmanıza gerek yok wax hemen ardından uygulanabilir.
3. özel cam parlatıcıları var gördüğünüz araçların yaşı küçük değilse ürün kullanıyorlardır.
4. fk1000 efsanevi bi waxdır sizi memnun eder :)

naçizane tavsiyem, makine kullanmayacaksanız (srp için) srp+fk1000 i aynı gün tek başınıza yapmanız sizi çok yorar. Srp iyi kullanıldığında gayet ekonomik bi ürün. Önce bunu uygulayın, eliniz kolunuz biraz yorulsun alışsın :) İmkanınız varsa aracı kapalı alana kapatıp ertesi gün mf bezle tozunu alıp wax ı uygulayabilirsiniz. ürünler yüzeye iyi yedirilmezse bulanık bi görüntü kalacaktır sonrasında gözardı etmeyin ;)

34012

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yani ikisinide uygularken surup birakmak yerine bastirarak uzun sure ovalicak miyim

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Örneğin srp; el pedine nohut tanesi kadar alıp bi panelin(kapının,kaputun) yarısına dairesel hareketlerle sürerek uygulayacaksınız. Ürünü yüzeye yedirene kadar devam etmeniz lazım. Sonrasında diğer panellere uygulamayı bitirip, ilk bölümü mikrofiber bezle silerek parlatacaksınız. Yedirme işi tam yapılmazsa bu aşamada bulanık görüntü kalır. Yada ürünü yüzeyden komple geri alırsınız. Aslında krem sürmeye benziyo biraz sürüş şekli farklı ;)
Fk1000 ise el pedine çok az alınıp sürülmesi gereken bi wax. miktarı tam tarif zor ama youtube dan uygulama videolarını izleyebilirsiniz iki ürününde.

34012

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tesekkurler

zaad

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elle SRP uygulamak hare ya da çiziklere pek etki etmiyor. Polisaj makinesi ile uygulanırsa etkisini gösteriyor. Ama waxı kesinlikle ihmal etmeyin Sıvı olan waxlar kolay uygulanır ama katı olanda daha kalıcıdır.

34012

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Srp icin sert pasta pedi aldim bastirarak 2 kat uygulasakta farketmezmi diyorsunuz

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SRP nin çizik alma özelliği ve aşındırıcılığı çok azdır. Bu ürün doldurucu dolgu yapıcı ve çizikleri gizleyici bir üründür. El ile uygulamak eziyettir. Ama yapılabilir.
Srp den önce kil uygulaması daha güzel olur. Aracınızı cilalı veya cilasız farketmez şampuan ile yıkayın kil uygulayın. Uygulama öncesi fary bulaşık deterjanı iyi iş görür. Yağ ve kir çözme özelliği güçlüdür. Ancak uygulamalardan sonra önerilmez. Srp düzgün yapılırsa sonrasında waxa bile ihtiyaç duymazsınız. Kolay gelsin.

34012

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SRP nin çizik alma özelliği ve aşındırıcılığı çok azdır. Bu ürün doldurucu dolgu yapıcı ve çizikleri gizleyici bir üründür. El ile uygulamak eziyettir. Ama yapılabilir.
Srp den önce kil uygulaması daha güzel olur. Aracınızı cilalı veya cilasız farketmez şampuan ile yıkayın kil uygulayın. Uygulama öncesi fary bulaşık deterjanı iyi iş görür. Yağ ve kir çözme özelliği güçlüdür. Ancak uygulamalardan sonra önerilmez. Srp düzgün yapılırsa sonrasında waxa bile ihtiyaç duymazsınız. Kolay gelsin.

El ile uygulamak eziyet demissiniz ben daha once yapmadigim icin kolayca yaparmisim gibi geliyor. Ya zaman hesaplamak icin soruyorum ornegin kaputla zaman olarak ne kadar ugrasmak lazim. Sonucta srp yi oraya yaymak 3 dk surmez. Uzerine ovma islemi ne kadar surmeli. Umarim anlatabilmisimdir.

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu iş kişiden kişiye değişir. Sizin ilk defa yapacağınızı düşünürsek şöyle. Panelleri bölün. Örneğin kaputu dörde kapı ve çamurluğu 2 gibi göz kararı. Her bir parçaya 1-2 nohut büyüklüğünde srp koyun. İlk önce fazla baskı uygulamadan böldüğünüz o parçanın tamamına yayın. Daha sonra baskı uygulayın ve bunu artık ped kaporta üzerinde kayması zorlaşıncaya kadar yani ürün yok oluncaya kadar devam edin bunu anlarsınız kurumaya başlar ve ovalamak zorlanır. Dairesel şekilde ovalayın.
Ürünün kurumasını görene kadar devam edin. Kuruduktan sonra ovalamayı bırakın.
Ben el ile fk1000p ya da srp uyguladıktan ertesi günü kol kaslarım ağrıyor ve bir kaç gün sıkıntısını çekiyorum. :) Şimdi makine aldım o yoruluyor. Ankara da olsaydınız yardımcı olurdum size.