speed buster

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: speed buster

Sprintbooster bence gerçekten faydalı bir ürün ben 1,3 ile yokuşta patinaja kalıyodum ama bence tek başına çok gereksiz bir ürün dizel box veya chip ile yaptırılırsa gerçekten faydası oluyor.

Sadece sprintbooster yakıtı çok etkiliyor çünkü siz az bassanız bile o çok algılıyo ben bir depo ile 750 km. yapamamıştım. Normalde 850 - 900 arası yapıyorum.

Tabi istenildiği zaman kapanabiliyor bunu da unutmamak lazım.

tunc1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet yakıt olayı aslında  biraz farklı kullanım  şartlarına  göre  büyük ölçüde değişiklik gösteriyor .
Trafikte kırmızı olmayacak uzun yolda kırmızı da olacak gibi
1.3 dizelerde test ettgimizde şehir ici  4.8  sehirdisi 3.8  olduğu görülmüş hatta sitede paylaşılmıştı

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kesinlikle abi zaten eğer yapılırsa mutlaka 1,3 için söylüyorum dizel box ile yapılmalı o zaman gerçekten hem yakıt hemde performans anlamında mutlu eder  ama 1,4 T için pek birşey diyemicem. Güzel bir ürün kullanınca gerçekten insan inanamıyor.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

recepakcay link' Alıntı:
Sprintbooster bence gerçekten faydalı bir ürün ben 1,3 ile yokuşta patinaja kalıyodum ama bence tek başına çok gereksiz bir ürün dizel box veya chip ile yaptırılırsa gerçekten faydası oluyor.

[size=10pt][size=10pt]Sadece sprintbooster yakıtı çok etkiliyor çünkü siz az bassanız bile o çok algılıyo[/size][/size] ben bir depo ile 750 km. yapamamıştım. Normalde 850 - 900 arası yapıyorum.

Tabi istenildiği zaman kapanabiliyor bunu da unutmamak lazım.

Fayda meselesi değil benim anlatmaya çalıştığım. Kaldıki fayda göreceli birşey, yerine göre bana faydalı gelen başkasına gereksiz gelebilir. Cihaz boş kutu da demiyoruz. Sadece sizin de bahsettiğiniz gibi yaptığı iddia edilenle aslında yaptığı birbirinden farklı şeyler. Bunu irdeliyoruz sadece. Tepki süresinin kısaltılmasının gaza daha fazla basılmış gibi gösterilmesiyle yakından uzaktan alakası yok maalesef.

locke1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Selam tekrar,

hayır... sanırım anlatamadım. ֖zellikle tepki süresini kısaltıyor.
Tam da gaza basmanız ile motorun yükünün artması arasındaki ilişkiye müdahale ediyor işte bu cihaz.
Biliyorsunuz uzun zamandan beri artık bu tip araçlarda gaz teli yok. Elektronik düzenliyor.
Siz gaza basmaya başladığınız anda bastığınız orana bakıp o oranda motora giden karışımı artırıyor. Ancak bir de ukalalık yapıp sizi dinlemeyip daha az veya daha fazla verebiliyor.  :)

Burada ne oluyor. Siz gaz pedalına "küt" diye sonuna kadar bassanız bile (gaz telinden farklı olarak) elektronik (daha önceki grafikte göründüğü gibi) önce düşük miktarda ve belli bir süre sonra oranı "gecikmeli" olarak artırıyor. Bu da işte o meşhur yaklaşık 1 saniyelik "gecikmeye" yol açıyor.

şöyle bir senaryo da düşünebiliriz. Boş verelim %100 gazı.
İki araç var ve her ikisinde de gaz pedalın altına bir takoz koydunuz ve öyle ayarladınız ki pedalı en fazla %15 basabileceksiniz.
Her iki araçta da aynı anda köklediniz pedalı. Yani sadece %15 basabildiniz. bu süre inanılmaz kısa olacak. Belki 0.1 saniye gibi bir süre içinde son noktaya ulaşmış olacak.
Normal araçtaki elektronik, bu %15'lik oranı, motora, daha önce gönderdiğim grafikteki gri çizgide olduğu gibi gönderiyor. 1-2 saniyelik bir süre içinde %0 - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 7 - 10 - 15 gibi. Yani yavaş başlayıp sonra hızlı yükseliyor.
SB halbuki %0 - 2 - 4 - 6 - 8 - 10 - 12 gibi daha yüksek oranda motora yük verilmesini sağlıyor. Aslında normal araçtaki "filtreyi" ortadan kaldırıp gaz pedalı etkisi oluşturuyor.
Ve hatta 3. kademede ise (grafikteki kırmızı çizgi) sizin gaz pedalına bastığınız oranı tahminen x2 yapıp %0 - 4 - 8 - 15 gibi olmasını sağlıyor. tüm bunlar sadece ilk 1-2 saniye içinde oluyor.

Aslında kısacası "daha fazla" gaz veriyor. :)) Ancak daha fazla gaz vermeyi pedala basarak ta yapabilirim diyorsunuz (bir arkadaş böyle bir yorum yapmıştı sanki) ama yapamadığınız şey ise o ilk 1-2 saniyede ki  anında %100 gaz verseniz bile elektroniğin motora sizin bastığını oranda gazın gitmesine engel olması.

ևok uzun yazdım ya :) Sabırla buraya kadar okuduysanız teşekkürler :)))

Yalnız Turbo'lu araçlarda uzun vadede Turbonun ömrünü kısaltacağını düşünüyorum. Ani yüklenmiş oluyor neticede.

Ayrıca son olarak yorumum. özellikle kapışmak için süper olduğuna eminim. Yani kimse yanlış anlamasın işe yaramaz demek istemiyorum. Tam tersine, özellikle duran aracın kalkışlarında kesinlikle etkili olacağına eminim.

eketen link' Alıntı:
sn.locke

Bahsettiğiniz kavramlara göre bunun yine tepki süresinin kısalması ile alakası olmadığı görülüyor. İlk anda gaza yüklenmek ile gaza basmamla motorun gazı yemesi arasındaki sürenin kısalması arasında bir ilişki yok, doğru mu? Ayrıca o ilk andaki yumuşak başlangıcın yerini küt diye gaza oturuşun almasının debriyaj olsun diğer mekanik aksam olsun bize geri dönüşü nasıl olacak?

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sn. locke sabırla değil ilgi ile okudum teşekkür ediyorum :)  şimdi benim bundan anladığım tepki süresinden kastın gaz pedalına basma ile motorun devirlenmeye başlaması arasındaki süre değil de, gazın gaz pedalının açtığı oranda daha etkili ve hızlı yenmesi. Yanılmıyorum sanırım. Yani gaz pedalı konumundan bağımsız olarak her kademe için daha hızlı devirlenebilme. Bu kırmızı çizgi de gaz yemenin dolayısı ile de devirlenebilmenin % 10 30 50 70 100 kademelerine daha erken gerçekleşmesi demek. Sanırım. :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar ben bu parçaya niyetlendim gibi  8)

Aracıma yazılım yüklettikten sonra daha torklu ve soluksuz hızlanmaya başladı ancak yukarıda da bahsedildiği gibi aracın ecu su değişken tepkiler verdiğinden bazen aynı kullanıma farklı gaz tepkileri veriyor, çoğu zaman da gazın motora geç ulaştığını hissediyorum, aklımda geçen fikir tam da bu cihazın yapacağı türde.

Aracı ֖ZELLİKLE ilk hareketten itibaren üst devirlerde sabit kalacak şekilde kullanırsanız zaten araç sakin gaz komutlarına bile her zamankinden hızlı yanıt vermeye başlıyor, yani gaz tepkilerini kendi hızlandırıyor ancak bazen sakin kulanımdan sonra iyice uysallaşıyor ve gücünü gizlemeye başlıyor.

Sprintbooster işte böyle anlarda biraz eğlenmek için çok faydalı gibi görünüyor.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Arkadaşlar ben bu parçaya niyetlendim gibi  8)

Aracıma yazılım yüklettikten sonra daha torklu ve soluksuz hızlanmaya başladı ancak yukarıda da bahsedildiği gibi aracın ecu su değişken tepkiler verdiğinden bazen aynı kullanıma farklı gaz tepkileri veriyor, çoğu zaman da gazın motora geç ulaştığını hissediyorum, aklımda geçen fikir tam da bu cihazın yapacağı türde.

Aracı ֖ZELLİKLE ilk hareketten itibaren üst devirlerde sabit kalacak şekilde kullanırsanız zaten araç sakin gaz komutlarına bile her zamankinden hızlı yanıt vermeye başlıyor, yani gaz tepkilerini kendi hızlandırıyor ancak bazen sakin kulanımdan sonra iyice uysallaşıyor ve gücünü gizlemeye başlıyor.

Sprintbooster işte böyle anlarda biraz eğlenmek için çok faydalı gibi görünüyor.
Tolga tavsiye ederim sadece eğlence için değil şehir içi kullanımdada faydasını göreceksin.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
Tolga tavsiye ederim sadece eğlence için değil şehir içi kullanımdada faydasını göreceksin.

şehir içi kapışmaları için?  011zaa

Ne gibi faydası olur Ulaşım?

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
şehir içi kapışmaları için?  011zaa

Ne gibi faydası olur Ulaşım?

Sanırım sürekli Dur-Kalk yaparken hızlanan tepki sayesinde bu durumun bir çile olmaktan çıkabileceğinden bahsediyor :)