sonunda jeep cherokee mi aldım :)

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaklaşık 2 aydır jeep arayışım bugün sona erdi vectra dti yi satıp jeep cherokee aldım 98 model 5.2 v8 beyaz renk amerikan versyon orvis bakanlıktan çıkma koruma aracı tertemiz depoyu fulleyip ıspartadan antalyaya yola çıktım 138 km de benzinlikten tekrar fulledim 17 lt lpg aldı yakıt süper motora daha el değmemiş 140000 milde hızım ortalama 100 - 110 km ydi v motor ve büyük motor araç kullanma deneyimimden dolayı az yaktı tabi şimdi tecrübe aşamasındayım.. virajlarda söylendiği gibi savurma v.s yok vectra ile girdiğim tüm virajlara rahatlıkla girdim rampalarda çekiş süper.. ayağım gazın ucunda 2000 devirle yol durumuna göre 100-110 km hıza ulaşıyor... yarın akşam fotoları ekleyeceğim..

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaklaşık 2 aydır jeep arayışım bugün sona erdi vectra dti yi satıp jeep cherokee aldım 98 model 5.2 v8 beyaz renk amerikan versyon orvis bakanlıktan çıkma koruma aracı tertemiz depoyu fulleyip ıspartadan antalyaya yola çıktım 138 km de benzinlikten tekrar fulledim 17 lt lpg aldı yakıt süper motora daha el değmemiş 140000 milde hızım ortalama 100 - 110 km ydi v motor ve büyük motor araç kullanma deneyimimden dolayı az yaktı tabi şimdi tecrübe aşamasındayım.. virajlarda söylendiği gibi savurma v.s yok vectra ile girdiğim tüm virajlara rahatlıkla girdim rampalarda çekiş süper.. ayağım gazın ucunda 2000 devirle yol durumuna göre 100-110 km hıza ulaşıyor... yarın akşam fotoları ekleyeceğim..
Hayırlı olsun Hasan kardeş.Allah kaza bela vermesin...Bir aralar kardeşim de bu araca kafayı takmıştı ama motor hacminden korkup vazgeçmiştik :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun Hasan, Allah kaza bela göstermesin, iyi günlerde kullan. Araç hakkındaki görüşlerini merakla bekleyeceğim.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun Hasan, Allah kaza bela göstermesin, iyi günlerde kullan. Araç hakkındaki görüşlerini merakla bekleyeceğim.

teşekkürler savaş abi sonunda aldım :) araç hakkındaki en önemli görüşüm v8 sesi.. abi izmire geldiğim vakit sana uğrayacağım sen garajı hazırla :) ... şehir içi kullanma fırsatım pek olmadı ama şehir dışı kullanımı güzel.. biraz aracın burnuna alışmak sorun olacak sanırım.. ama sanal ortamda yazılmış yorumların çoğunun boş olduğunu anladım aracı almadan korkularım vardı ama şu an boş korkular olduğunu anladım.. ama cidden temiz araç bulmak çok zor çok uğraştım..

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun Hasan kardeş.Allah kaza bela vermesin...Bir aralar kardeşim de bu araca kafayı takmıştı ama motor hacminden korkup vazgeçmiştik :)

teşekkürler... bence vazgeçmeyin temiz bulursanız kaçırmayın.. benide korkuttular ama önemli olan aracı kullanmayı bilmek..

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırı uğurlu olsun, Büyük motor çok yakar derler ama bu bence kasayla motorun uyumuyla alakalı birşey. Güle güle kullan.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırı uğurlu olsun, Büyük motor çok yakar derler ama bu bence kasayla motorun uyumuyla alakalı birşey. Güle güle kullan.

teşekkürler kullanımla alakalı biraz ama yinede standart otomobillere göre çok yakar şehir içi 0.50 kuruş yakar heralde denemek lazım :) biraz bu iş göreceli.. çoğu 2.0 motordan bile korkuyor..

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hayırlı olsun.Güzel araç.Pişman olmayacağınıza emin olabilirsiniz.Özellikle de önümüz kış, çok hoşunuza giden deneyimler yşayacaksınız :) Vergisi de o kadar yüksek değil.Geçende muhabbeti olmuştu 98 e 440 lira mı ne 6 aylık, 1 sene sonra yaş haddinden vergisi de düşecekmiş.Arkadaş eski dizel aracıyla kıyasladığında motorun V8 olması, 5.2 olması, performanslı olması ve benzinle çalışmasını göz önüne alarak dizelden daha ekonomik olduğunu söylemişti.Açıkçası ne kadar bir fiyata aldığınızı merak ettim :)