sonunda bir astra daha

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eskı arac panagotta grısıydi.boyle kumsal rengı gıbı bırsey.sımdıkı sımsek grı.bu daha hosuma gıttı.nasıp ılerde teknık grı yenı astraya :)

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
oncelikle hayirli olsun...

aracinizda DDS var ama TPMS yok, o yuzden lastik basinc degerlerinizi goremiyorsunuz, ben su ana kadar iki kiside TPMS gordum turkiyede (tabii astra icin) vectralarda coklukla var. Gordugum bir kiside benim :D...

TPMS icin araciniza eklenmesi gereken bir adet ECU ve 4 adet sensor lazim maliyet servisten alirsaniz 1500 TL civari...

Size bir link atayim oraya bakin...

http://sukru52.blogspot.com/p/ddstpms-montaji.html

laruno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bırde bır mesajda gormustum ama konusunu bulamadım.arabnın kapısını acınca bır sure cızzzzzzz dıye bır ses gelıyor bu nedendı.kotu bısı degıldı bılıyorum ama merak ettım.arkadasın bırısı yıne farklı bır konuda bu sekılde bır muhabbet gectıgınde soylemıstı ama sımdı hatırlayamadım

Öncelikle hayırlısı olsun =) aynı araçtan ben de geçen ay teslim aldım.. kapıyı açtığımızda çıkan sesin nedenini ben de merak ettim hep :) bu arada ben de astra yazan eşik çıtaları yok, araç easytronic... acaba sizin taktiğinizi uygulayıp gidip servise biraz çıngar mı çıkarsam =) :p

sevgiler..

Son düzenleme:

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hayırlısı olsun =) aynı araçtan ben de geçen ay teslim aldım.. kapıyı açtığımızda çıkan sesin nedenini ben de merak ettim hep :) bu arada ben de astra yazan eşik çıtaları yok, araç easytronic... acaba sizin taktiğinizi uygulayıp gidip servise biraz çıngar mı çıkarsam =) :p

sevgiler..

hihhii valla benım ıcın o cıtalar surprız oldu acıkcası.aklımda yoktu onları ıstemek.neden takılı geldı onu da anlamadım ama ıyı oldu :)

control_75

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
DDS lastik basınç kontrol sistemi; araç ilk trafiğe çıktığında aktif halde oluyor. Yani lastiklerden birisinin basıncı düştüğünde hız göstergesi içindeki ikaz ışığı ile sürücü uyarılıyor. Sistemin prensibi ise, hava basıncı azalan lastiğin dönme çapı azalacağından sistem bunu hesaplayıp uyarıda bulunuyor.
-DDS yi lastik tamir olduktan ve 4 lastiğin basıncını eşitledikten sonra orta konsolun sol üstünde bulunan DDS düğmesine 4 saniye devamlı basınca yine hız göstergesindeki uyarı ışığı yanıp sönüyor. Bu şekilde sistem tekrar aktif oluyor.

Eski cosmo donanımlarında her lastikte basınç sensörü vardı, bu iki sistem birbirinden farklı çalışıyor, bunu da belirtmeliyim.

''kıpada yarı halı yarı kaucuk tam aracın rengıyle uyumlu paspaslar vardı.cuk dıyede oturdu yerıne.'' demiştiniz, acaba resim koyabilrmisiniz, bu mavi renk paspas mı acaba? değişik renkleri de olan

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
valla herşeyden önce bende şu kipadaki paspasları merak ettim.döşeme kilitlerine oturması için yerleri de mevcutmu ya bu paspaslarda biraz daha bilgii:) bu arada aracınız çok güzel kazasız belasız günlerde kullanınız