Sonradan yanarmı

satir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.
Bügün sabah 2000 model opel astra cd 1.6 motor benzinli otomatik vites aracımın lambalarının sönmesini bekleyip marşa bastığımda araç bir irkildi ve son zamanlarda yaptığı gibi 3-4 dakika rolanti yüksek devirde başladı ve normal 1000 seviyesine düştü.anlatmak istediğim sanki pistonların hepsi bir bujiler tarafından ateşlenmedide biri ikisi ateşlendi gibi .bu durum üzerine aracı hareket ettirmeden marşı kapattım ve bir kaç saniye sonra tekrar marş yaptım ancak durum değişmedi. geç kalacağımdan yola çıktım ve 5-6 km. sonra motor hararet göstergesi 90-92 civarına geldiğinde uygun bir yerde durdum ve 10-15 saniye sonra marş yaptığımda aracım normal şekilde çalıştı silkelenmeden yani çakar çakmaz marşı aldı diyelim . aküm yeni 4-5 aylık 72 amper , bujilerim 1 sene önce değiştirdim . benzin hava ve yağ filtrelerinide 1 yıl kadar önce hep birlikte değiştirmiştim . bu olay normalmi yada bir şeylerin başlanğıcımı .Ayrıca ilk başlanığç şeklinde diyelimki bir iki piston buji tarafından ateşlenmedi daha sonra yolda giderken yanarmı .Aracın performansıda düşüklük var ama çok ciddi değil..ilgilenen arkadaşlar olursa sevinirim ...

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
imza kısmına gerekli yazılarını yazmanızı ayrıca forum kurallarını okumanızı tavsiye ederim aksine kimse cevap vermeyecektir... ancak ben cevap vereyim:D

motor soğuk rölantinin yüksek olması normal ayrıca soğuk motor ilk kalkışta ki benzinli ise silkelenir biraz yani ilk kalkışta felan... motor belli sıcaklığa geldiği zaman rölanti devri düşer bu normaldir yani...sıcak motor silkelenme felan yapıyuorsa yakıt filtresinden yada yakıttan dolayı yapabilir...sanırım sizin filtreler biraz fazla tıkanmış...bide ateşlemede içiniz sinmiyorsa ateşleme yapıyormu yapmıyormu kontrol etmenizi öneririm bobinlerde sorun olabilir ...ateşleme sistemini kontrol etmek gerek çok silkelenme varsa...ayrıca hangi lambadan bahsettiğiniz anlıyamadım ya yazıda göremedim yada yazmadınız hangi lamba ne zman yanıyor belirtirseniz ustalarımız daha çok yardımcı olurlar...saygılar...