sonradan takılan sunroof iyi olurmu

• Konuyu başlatan hkndvc
  • Başlangıç tarihi
H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merhaba.
sunroof taktırmayı düşünüyorum.tavsiye edermisiniz su alma veya başka problemler çıkarır mı ?İstanbul da veya Ankara da önerebileceğiniz biryer var mı,fiyat verebilirmisiniz bide yetkili veya özel servisler orji takıyormu sağolun varolun.;)
kazasız,belasız ve de cezasız günler...;)

colak999

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
komşumuzda skoda favorit vardı orjinalden sunroof lu kış oldumu üzerini naylonla kapatıyordu bi ara etrafına bant çekmişti :) ama şuan üretilen araçlarda sorun olmuyor galiba bantlı sunroof hiç görmedim daha, ben olsam hiç kestirmem aracı ama karar senin

eRaGoN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
parana kıyar ve iyi bişey taktırırsan hiç bi problem olmaz ama ucuzuna kaçarsan kış aylarında su alma gibi problemler yaşarsın..1000-1500 civarı tutar gibime geliyor.elektronik yada elle kumandalı olarak farklı modeller var tercih senin...

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanın orjinalliğini bozma derim.. hele böle önemli bi bozuntu..
sis farı taktırdık iyi güzel dedik arabanın içi göl oldu su aldı.. sonra uğraştık.. ki sen tavanı kestircen.. hiç girme derim.. yeni alcağın aracı sunrooflu alırsın ilerde..

arkadaşın dediğine lafım yok.. belki hiç problem yaşamazsın ama yinede gerek yok

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
orjinal sunrooflarda çamurluk direkleri içerisinde 4 adet su tahliye hortumu bulunur; bu hortumlar sonradan takılan sunrooflarda yoktur ,dolayısıyla asla orjinali gibi sorunsuz olmaz; ilk bir kaç yıl sorun çıkmayabilir ama ileride ne olacağı belli olmaz; benim 93 vectrada orjinal manuel sunroof vardı hiç problemsizdi; ama fabrikasyondu.....

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
serviste böyle bir işlem yaptıramazsınız, dışarıda yaptırdığınızda da yetkili servisin garanti kapsamına girmez, 2bin TL üzerinde modeller de var ancak Halil'in de belirttiği gibi fabrikasyon üretimlerde atık su kanallarının bitiminde tahliye boruları mevcut, sunroof yatağı da çerçeve olarak profil su kanalına sahip, çoğu sonradan yapılan modellerde bu kanal dahi olmuyor, dolayısı ile çok sağlıklı bir uygulama değil,
iyi rakamlara yapılan sunroofta sorun çıkar mı? bana kalırsa çıkmaz sanmıyorum.. ama verilen paraya da değmez diye düşünüyorum..

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonradan yapılan sunroofların en buyuk dezavantajı aracın rijitliğinin bozulması ve su kanalarrı olmadıgından biriken suyun zamanla pas yapması.