Sonradan takılan cam modülü aküyü bitirirmi?

DEMİREL71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar,
aracım 2011 opel astra 1.3 cdtı-h kasa hb
camlara kumandadan basınca kapanması için cam modülü taktırdım, sürekli akü sorunu yaşıyorum, yeni akü aldım gene aynı, araca iki gün binmezsem marş basmıyor, takviyeyle çalıştırıyorum, şarz dinamosuna baktırdım normal,araç hergün çalışırsa sorun yok ama iki gün yatarsa marş basmıyor hatta tık yok tamamen bitiyor akü,, bazı yerlerde bu cam modülü aküyü bitiriyor diye yorumlar okudum,, benimde aklıma bu geldi acaba cam modülümü benim aküyü bitiriyor,, böyle bir sorun yaşayan arkadaş varmı acaba ???

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İki aracımda da kumandadan cam kaldırma var (birisi fabrikasyon, diğer alarma bağlı), şimdiye kadar bir sorun yaşamadım. Büyük ihtimalle hatalı bir montaj yapılmış olmalı. İşinin ehli bir elektrikçiye giderek kaçak kontrolü yapılmalı. Kaçak tespit edilmezse cam kaldırma modülünün hatalı olarak montajının yapıldığı ağırlık kazanır.

DEMİREL71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İki aracımda da kumandadan cam kaldırma var (birisi fabrikasyon, diğer alarma bağlı), şimdiye kadar bir sorun yaşamadım. Büyük ihtimalle hatalı bir montaj yapılmış olmalı. İşinin ehli bir elektrikçiye giderek kaçak kontrolü yapılmalı. Kaçak tespit edilmezse cam kaldırma modülünün hatalı olarak montajının yapıldığı ağırlık kazanır.

modülden modüle fark edermi acaba, sizinki belki kalitelidir bana kalitesiz takılmıştır bilemiyorumki,, ama tek şüphelendiğim modül var şu an kafamda,, modülün elektriğini keserek deneyeceğim gene bitecekmi bakalım iki günde akü

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Astra J aracımda ki fabrikasyon (açma/kapama şeklinde), Vectra A aracımda ki ise alarma bağlı (sadece otomatik kapanma). Alarma bağlı olanın bir takım eksi yönleri var. Mesela yazın sıcak havalarda camları aralık bırakarak alarm devreye alınamıyor mecburen kapıları anahtarla kilitliyoruz veya camlar açıkken bir süre sonra (şoför kapısı açılıp kapatılmazsa) güvenlik amaçlı olarak kendiliğinde kapanabiliyor. Orijinal modül güzel ama yan sanayilere oranla pahalı. Ben bu tür önemli işlerin piyasada değil de yetkili yerlerde yapılmasına taraftarım. Piyasadaki elektrikçilerin çoğu kendilerine göre en uygun gördükleri her kabloyu hemen sıyırıp oradan elektrik alırlar, o kablonun nereyi beslediğini araştırmazlar bile. Bence işi yapan usta da modülü beslemek için uygun bir kablodan faydalanmadı :(.

DEMİREL71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra J aracımda ki fabrikasyon (açma/kapama şeklinde), Vectra A aracımda ki ise alarma bağlı (sadece otomatik kapanma). Alarma bağlı olanın bir takım eksi yönleri var. Mesela yazın sıcak havalarda camları aralık bırakarak alarm devreye alınamıyor mecburen kapıları anahtarla kilitliyoruz veya camlar açıkken bir süre sonra (şoför kapısı açılıp kapatılmazsa) güvenlik amaçlı olarak kendiliğinde kapanabiliyor. Orijinal modül güzel ama yan sanayilere oranla pahalı. Ben bu tür önemli işlerin piyasada değil de yetkili yerlerde yapılmasına taraftarım. Piyasadaki elektrikçilerin çoğu kendilerine göre en uygun gördükleri her kabloyu hemen sıyırıp oradan elektrik alırlar, o kablonun nereyi beslediğini araştırmazlar bile. Bence işi yapan usta da modülü beslemek için uygun bir kablodan faydalanmadı :(.

aynen katılıyorum hocam, benimde bütün şüphelerim cam modülünde yoğunlaşıyor zaten