Sonradan takılan arka hoparlör sorunu

SİLİVRİLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar

Aracım enjoy plus, arka kapılara sonradan hoparlör takılmış ,(ilk sahibi) fakat bir haftadan bu yana sesi %60 tan sonra açınca ses gidip geliyor gibi kesik kesik oluyor.  Müzik mp3 USB den alınıyor. Silivri'de müzik tesisatçısını aradım cyclone belki 2 çıkışlı olabilir paralel bağlanmıştır ısınıp öyle yapar bir bakmak gerek dedi.

Sizlere de sormak istedim. Fader ayarıda yok, kapatayım. 

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Sonradan takılan arka hoparlör sorunu

silivrili link' Alıntı:
Selamlar

Aracım enjoy plus, arka kapılara sonradan hoparlör takılmış ,(ilk sahibi) fakat bir haftadan bu yana sesi %60 tan sonra açınca ses gidip geliyor gibi kesik kesik oluyor.  Müzik mp3 USB den alınıyor. Silivri'de müzik tesisatçısını aradım cyclone belki 2 çıkışlı olabilir paralel bağlanmıştır ısınıp öyle yapar bir bakmak gerek dedi.

Sizlere de sormak istedim. Fader ayarıda yok, kapatayım. 

Cyclone 2 çıkışlı değil ama tesisatçı haklı aynı çıkışa birden fazla hoparlör bağlanmışsa çıkışlara aşırı yüklenince keser. Sonradan takılan hoparlörler amfi olmadan yüksek seste sesi kesebilir. Uzun süre böyle kullanmayın çıkışı yakabilirsiniz.

SİLİVRİLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O zaman tesisatçısını gidip sistemin nasıl bağlandığı kontrol edilecek. Ses çıkışı 4 çıkışlı yani standart. Yada kısa yol, arka hoparlörleri devre dışı bırakmak gerek. O da kapıları sökmek.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

silivrili link' Alıntı:
O zaman tesisatçısını gidip sistemin nasıl bağlandığı kontrol edilecek. Ses çıkışı 4 çıkışlı yani standart. Yada kısa yol, arka hoparlörleri devre dışı bırakmak gerek. O da kapıları sökmek.

Büyük ihtimalle bağlantı hatalı olarak paralel yapılmış, bir olasılıkta hoparlörün bozuk olması.