Sonradan AFL ve Orijinal AFL karşılaştırması

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sonradan AFL ve Orijinal AFL karşılaştırması

Avcı06 link' Alıntı:
şunu anlayamadım aracı çalıştırdınız gidiyosunuz öndeki araca sellektör yaptığınızda afldeki gibi mercek biraz havaya kalkıp sellektör yapmıyo mu sonradan takılan afl ?

Merceklerden selektör yapabiliyorsunuz ama havaya kalkma olayı yok mercekler hareketli değil.

Eğer sadece ledleriniz (gündüz farları) açık ise selektör yaptığınızda mercekten selektör olmuyor, manevra aydınlatmaları devreye giriyor.

Normal bir gece kullanımında farlar yanıyorken mercekten selektör yapmakta problem yok.  greatt

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teşekkürler mert . çok faydalı bir paylaşım. mazur görün ama anlamadıgım bir nokta var. sonradan takılan  farlarda uzunlar yine mercekten gelen aydınlatma sayesinde mi oluyor. ayrıca dönüş aydınlatmaları da eşlik mi ediyor. yoksa uzunlar için ayrı bir ampul mu var bizim araçlarda oldugu gibi

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

soruyu yazarken mert de cevabı yazıyormuşsun . tamam cevabı aldım :)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
teşekkürler mert . çok faydalı bir paylaşım. mazur görün ama anlamadıgım bir nokta var. sonradan takılan  farlarda uzunlar yine mercekten gelen aydınlatma sayesinde mi oluyor. ayrıca dönüş aydınlatmaları da eşlik mi ediyor. yoksa uzunlar için ayrı bir ampul mu var bizim araçlarda oldugu gibi

şöyle açıklayayım Metin abi.

Uzun farlar mercekten devreye giriyor yani hem kısalar hem uzunlar mercekten işliyor. Uzunları açtığınızda dönüş aydınlatmalarıda aynı anda uzunlara eşlik ediyor. Uzunlar için ayrı bir ampul yok.

Mercekten selektör yapılamayan tek durum gündüz farları devredeyse yani mercek kısa hüzmede değilse selektör yapmaya çalıştığımızda sadece dönüş aydınlatmaları yanıyor mercekten ışık alamıyoruz  :)

İnşallah açıklayabilmişimdir  :)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
soruyu yazarken mert de cevabı yazıyormuşsun . tamam cevabı aldım :)

Ben tekrardan detaylı açıklamaya çalıştım  :)

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende tekrardan teşekkür edeyim :)

araba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gradient link' Alıntı:
Yanyana fotoğrafları görünce iyi ki cosmo almışım dedim. şayet sport almış olsam bile bu fotoları gördükten sonra hayatta yaptırmazdım. Sonradan olan ledler abartı tarzda parlak...  :mad:

Merhaba.Bir yanlis anlasilma var sanirim.Bilgi olmasi acisindan aciklamak isterim:

LED'ler sonradan takilmis degil.LED'ler tamamen Cosmo farin orjinal LED'leri.Yani LED ile ilgili hicbir calisma yapilmadi.LED'lerin daha parlak yanmasinin sebebi ise su aslinda: normalde Cosmo'da gunduzleri o parlaklikta yanan LED'ler,bende her daim o parlaklikta yaniyor.

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hmm anladım. Maksadım yaptığınız işlemi küçümsemek degildi eğer öyle anlaşıldıysam kusura bakmayın. Peki gece de parlak olması karşıdan gelen yada onde gidenler için kötü değil mi? Bir de AFL mi fonksiyon olarak da? Yoksa sadece görsel mi?

araba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gradient link' Alıntı:
Hmm anladım. Maksadım yaptığınız işlemi küçümsemek degildi eğer öyle anlaşıldıysam kusura bakmayın. Peki gece de parlak olması karşıdan gelen yada onde gidenler için kötü değil mi? Bir de AFL mi fonksiyon olarak da? Yoksa sadece görsel mi?

Yok estagfurullah sizi yanlis anlamadim.Siz de umarim LED kelimesini buyuk yazdim diye yanlis anlamamissinizdir :) Buyuk yazmamin sebebi elektronikte LED'ler genelde buyuk harfle yazilir o yuzden tamamen el aliskanligi benimki :)

Acikcasi karsidan geleni rahatsiz edecek seviyede degil cunku kisalari actiginiz zaman LED'lerin isigini dagitiyor.Ornegin,karanlikta yaktiginiz kucuk el fenerinin hemen yaninda buyuk bir el feneri yaktiginizda,kucuk olaninin gozunuze carpmamasi gibi dusunebilirsiniz.Esas konu basligi altinda da belirttigim gibi AFL ozelligi bulunmuyor ve bulunamazda cunku biliyorsunuz AFL ozelliginde on cam kisminda algilayici sensorler ve hiza duyarli olarak fara gonderilen sinyallar var.