''Son Dakika''

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı durum kimin başına gelirse gelsin herşeyden önce insan ve 6 can ,6 ocak.Arama çalışmalarına yardımcı olabilecek durumda değil isek 5 Dakikamızı ayırıp bir dua edebiliriz.
En kısa sürede bulunurlar inşallah.

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah yardimcilari olsun

Pehlivanoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne alakası var. 961 tane köy korucusu var... yaklaşık 1000 kişi en az...
hava şartları kötü olduğu için ELT çalışmadığı için karadan tarama yapılabiliyor. açıklamalara bakılırsa görüş mesafesi 5metreye kadar düşebiliyor ve belkide enkazın 10metre yanındasınız ama farkına varamıyorsunuz. böyle kafanızda kurup kurup ortaya tartışma konuları çıkarmayın lütfen. orda bir siyasetçinin olmasından ziyade 6 can var ... kimse siyasi bir olay olarak bakmasın...

Ben böyle düşünmüyorum. işin siyasetle alakası olmasa bile üzerine düşmemezlikle alaksı var. Bunun nedenini düşünürkende kişi Yazicioğlu olunca akla ilk başta siyaset geliyor. bir cep telefonu sinyal vermese bile bulan emniyetin şimdiki istihbaratı nerde? Televizyonda izledim baz istasyyonuyla alakalı cep telefonundan alınan sinyal diyorlar, aynı andan 112 ile konuşması yayınlanıyor başka bi kanalda. hemde 20 dakika ve net konuşmuşlar. yani telefondan sinyal alınabilir. sinyal alınan telefonun da yeri nokta atşı olarak belirlenebilir bildiğim kadarıyla. Adam öldürenler gasbçılar dakikasında saniye saniye izlenebilirken bu olay neden böyle oldu ben anlayamadım. zaten bu ortamın içinde olunmadan anlaşılması zor. Evet bize göre orda 6 tane can var ama kişiler bizim kadar merhametli olmayıp ordaki kişinin bir siyasetçi olduğunu, rakip olduğunu öncelikli olarak görebilir. İçinde olmadan bilinmez şeyler dediğim gibi. herkesin yorumuna saygı duymak lazım.

Pehlivanoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı durum kimin başına gelirse gelsin herşeyden önce insan ve 6 can ,6 ocak.Arama çalışmalarına yardımcı olabilecek durumda değil isek 5 Dakikamızı ayırıp bir dua edebiliriz.
En kısa sürede bulunurlar inşallah.

Dediğiniz gibi yapabileceğimiz tek şey oturup iyi dileklerde bulunmak.

tayfa35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gps ile sabit nokta tayininde bile en az 4 adet uydudan bilgi alması gerekiyor cihazın hesaplama yapabilmesi için.Bölgede 2 firmanın baz istasyonundan bilgi alınabildiği söyleniyor.Ama 2 şirketin verdiği bilgiler aynı noktayı göstermiyor.Dualarımız hepsinin yardımcısı olsun.İnşallah hepsi iyi durumda bulunurlar.

Son düzenleme:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben böyle düşünmüyorum. işin siyasetle alakası olmasa bile üzerine düşmemezlikle alaksı var. Bunun nedenini düşünürkende kişi Yazicioğlu olunca akla ilk başta siyaset geliyor. bir cep telefonu sinyal vermese bile bulan emniyetin şimdiki istihbaratı nerde? Televizyonda izledim baz istasyyonuyla alakalı cep telefonundan alınan sinyal diyorlar, aynı andan 112 ile konuşması yayınlanıyor başka bi kanalda. hemde 20 dakika ve net konuşmuşlar. yani telefondan sinyal alınabilir. sinyal alınan telefonun da yeri nokta atşı olarak belirlenebilir bildiğim kadarıyla. Adam öldürenler gasbçılar dakikasında saniye saniye izlenebilirken bu olay neden böyle oldu ben anlayamadım. zaten bu ortamın içinde olunmadan anlaşılması zor. Evet bize göre orda 6 tane can var ama kişiler bizim kadar merhametli olmayıp ordaki kişinin bir siyasetçi olduğunu, rakip olduğunu öncelikli olarak görebilir. İçinde olmadan bilinmez şeyler dediğim gibi. herkesin yorumuna saygı duymak lazım.
abi orası istanbul ankara değilki adım bası baz istasyonu olsun.3 tane gsm şirketinin baz istasyonlarıda farklı noktalardayımıs.ve hepsinin gösterdiği alan arasında 10 - 20 km fark var.zaten arama çalısmalarını 4 km genıslıgınde 30 km uzunluguna kadar düşürmüşler.
allah yardımcıları olsun hepsının yazıcıoğlunun cok iyi bir insan oldugunu bılıyorum.2 defa karabük'te görmüştüm. cok ıyı nıyetlı bır ınsandı.

Feyzullah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
allah yardımcıları olsun

ben dün bitane adama çok kızdım 112 görevlisinin eğitimi yok işini bilmiyor diyo daha ne sorsun kapalı telefonları bile dinleyen zihniyet 20 dakkalık konuşmadan yer tespiti yapamıyor kesinlikle ihmal yada zafiyet olduğunu düşünmüyorum havanın gerçekten çetin geçtiği hastaneye donma tehlikesi ile giden 22 kişiden belli dualarımız sizinle allahım bir mucize ne olur

e.sarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
halikopter enkazında 5 kişi ölü bulundu :( 1 kişi hala aranıyor... Allah yakınlarına sabır versin...