son 20 gün tecrübelerinizi esirgemeyin

thenorthstar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar okullar acılacagından 20 gün içinde bir araç almam lazım fiyatları aynı 2 grup 4 araç arasında kaldım.

1.grup beni biraz zorlyacak ama iyi olacak grup

2003 model passat 1.9tdı comford mı 2008 model vetramı(comford) almak akıllıca olur.çünkü fiyatları hemen hemen aynı ama aradaki 5 yaş beni düşündürüyor.

2. grup daha makul benim için

2004 bora pasific mi vetra 2004-2005 mi.bu ikisininde hemen hemen fiyatları aynı.yılıda aynı km de hemen hemen aynı

bunları kullanan eşinde dostunda olan bu arabalar hakkında arkadaşlarından bilgi edinen kim varsa görüşünü yazarsa sevinirim.neden o olduguna dairde küçük bi açıklamayı esirgemeyin :)

saygılar.

yenilmez27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Öncelikle 1.9 passat dizel e girmeni tavsiye etmem. vergi ve yakıt konusunda seni üzebilir.Ayrıca o yaşta alacağın dizel passatın sorunları da çok olur.Bora ya birşey diyemem kullanmadım. ama 1.6 benzinli bir vectra c alırsan LPG ile mükemmel uyumu var. Dizel kadar yakıyolar. Benim çok samimi bir arkadaşım kullanıyor şuan çok memnun sorunsuz ve yakıt çok iyi.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
passat vectra konusunda yaştan dolayı vectra kesinlikle. Sorun çıkartma durumu daha az. daha genç bir araç. en azından kasa olarak daha modern.
bora vectra konusunda ise yine vectra. bora c segmenti bir araç vectra d segmenti bir araç. boranın higline'daki donanımı vectranın comfort donanımında bulabilirsiniz. yani 2 seçenek arasında her türlü vectra üstün.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar gerekeni söylemişler ama ben eklemek istiyorum, tdi passat için düşük km'li bulman zor ancak vectra düşük km'li bulunabilir. 2008 olacağına 2006-2007 olur km'si düşük olur.

aliabdullaharslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca 2008 comfort almaktansa 2006 elegance almanız donanım açısından daha mantıklı olur...

the İMAM

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
passat 1.9 tdı kullanıcısı olarak tabi zevk ve renkler tartışılmaz ama istediğini veren bir araba gücü hissediyorsun...vergi konusunda birşey diyemem birisi 1.6 birisi 1.9 motor vergi farklı olması doğal...yakıt konusunada gelince passat vectradan az yakar benzin ve dizel karşılaştırıyoruz tabiki passatın dizeli vectranın benzinlisinden az yakar...her iddayada varım bu konuda...tüp taktırcanız o başka ama arada dağlar kadar bir farkta olacağını sanmam benim aracım uzun yolda 140-150 ile gittiğimde 6-6,5 litre yakıyor 120 ile gittiğimde ise 5,5-5,8 litreye kadar düşürüyorum...110 veya 100 le denemedim hiç denemek gerek...şehir içi ise ben biraz performanslı kullanan ve 2-3 km çevresinde dönen birsi oalrak en uzak gittiğim mesafa o kadar motor soğuk oluyor ve gideceğim yere varıyorum...bundan dolayı 10-11 litre yakıyor şehir içi...antalyada şehir içi kullanma fırsatım oldu antalya şehir içi 7,5-8 litre yakıtığını gördüm...ayağının altında gaz ve 7-8 litre yakanlarda çok var yok değil...ve seni etkiliyor hantal bir araç değil...ve aldığımdan beri öyle motorundan yana hiçbir sıkıntı çekmedim zaten en çok sorun olacak şeyler enjektör ve turbodur bunlarda değiştiyse bakımları doğu zamanda yapıldıysa hiç bir sorun olmaz yaş takıntında yoksa passatı ben öneririm...rahatlık konfor olarak vectradan daha konforlu benim görüşüm...passat diyorum...

Son düzenleme:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
passat 1.9 tdı kullanıcısı olarak tabi zevk ve renkler tartışılmaz ama istediğini veren bir araba gücü hissediyorsun...vergi konusunda birşey diyemem birisi 1.6 birisi 1.9 motor vergi farklı olması doğal...yakıt konusunada gelince passat vectradan az yakar benzin ve dizel karşılaştırıyoruz tabiki passatın dizeli vectranın benzinlisinden az yakar...her iddayada varım bu konuda...tüp taktırcanız o başka ama arada dağlar kadar bir farkta olacağını sanmam benim aracım uzun yolda 140-150 ile gittiğimde 6-6,5 litre yakıyor 120 ile gittiğimde ise 5,5-5,8 litreye kadar düşürüyorum...110 veya 100 le denemedim hiç denemek gerek...şehir içi ise ben biraz performanslı kullanan ve 2-3 km çevresinde dönen birsi oalrak en uzak gittiğim mesafa o kadar motor soğuk oluyor ve gideceğim yere varıyorum...bundan dolayı 10-11 litre yakıyor şehir içi...antalyada şehir içi kullanma fırsatım oldu antalya şehir içi 7,5-8 litre yakıtığını gördüm...ayağının altında gaz ve 7-8 litre yakanlarda çok var yok değil...ve seni etkiliyor hantal bir araç değil...ve aldığımdan beri öyle motorundan yana hiçbir sıkıntı çekmedim zaten en çok sorun olacak şeyler enjektör ve turbodur bunlarda değiştiyse bakımları doğu zamanda yapıldıysa hiç bir sorun olmaz yaş takıntında yoksa passatı ben öneririm...rahatlık konfor olarak vectradan daha konforlu benim görüşüm...passat diyorum...

benzinli vectramın şehir içi ort 9 -11 lt civarı değişiyor. Dediğiniz gibi babamda ev ile iş arası kullanır genelde 2 3 km arası. dediğiniz gibi 10 11 lt arası yakıyorsa dizel passat almak akıl karı olmaz. arada 1 tl den daha az fiyat farkı kaldı motorin ile benzin arasında. 1.6 vectra benzinliye lpg takılırsa hem 5 yaş genç araca binilmiş hemde daha az yakıt yakmış oluruz. Ayrıca getirdiği vergi avantajıda cabası olur ;)

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
;)
benzinli vectramın şehir içi ort 9 -11 lt civarı değişiyor. Dediğiniz gibi babamda ev ile iş arası kullanır genelde 2 3 km arası. dediğiniz gibi 10 11 lt arası yakıyorsa dizel passat almak akıl karı olmaz. arada 1 tl den daha az fiyat farkı kaldı motorin ile benzin arasında. 1.6 vectra benzinliye lpg takılırsa hem 5 yaş genç araca binilmiş hemde daha az yakıt yakmış oluruz. Ayrıca getirdiği vergi avantajıda cabası olur ;)

galiba okurken ne demek istedğimi anlayamamıssın...ben performanslı kullanırım aracı gerektiğinde tam gaz basar giderim aracı çalıştırır çalıştırmaz birde garajda manevra yapar yokuş çıkarım...aksaray için geçerli bu dediğim antalyada şehir içi 7-8 litre arası yaktı aynı araç farklı bir araçtan bahsetmiyrum ve aynı şekilde performanslı kullanarak...heryerde aracım şehir içi 7-8 litre yakarken aksarayda 10-11 litre yakıyor...ben aksaraydada aracımı ilk aldığımda 3 ay oluyor 100 tl lik mazotla 3.78 den aldım 330-350 kilometre şehir içi gittim ama bu yavaş sakin kullanımda aracı hiç zorlamadan eğer bu hesaba bakarsanız aracım 10 litrenin zaten altında yakmış...ben yol bilgisyarında 10-11 litre arası görüyorum oda kısa mesafelerde 50 km de ölçtüğümü söyledim...depemu doldurupta hiç yok şu kadar kuruş yaktı diyede ölçmedim bittimi gidip doldurup biniyorum o kadar yol bilgisayarının dogru yazıp yazmadığınıda bilmiyorum ama yazan bu...siz hesaplamanızı 7-8 litreden yana kullanın...bunlar kişiden kişiye göre değişir...ayağının altında gaz sonuçta...o dediğiniz vectra bizim garaja bir girsin dönüp çıakna kadar 15 litre yakar emin ol...ve her iddasınada varım dizel passat benzinli vectradan az yakar...o dediğiniz vectrayı aksrayda görelim birde...;)
2. konus ise zaten yukadar da tüp takılırsa az yakar ben benzin kıyaslaması yaptım...araca tüp takdırmadan binilmesini düşündüm...tüpte tabiki az yakar...vergi konusundada farklı olacağınıda söyledim...

kıyaslanacaksa vectranın 1.6 sı ile passatın 1.6 sı kıyaslanmalı bence dizel ile benzinliyi kıyaslamak uygun değil...birisi 1.9 birisi 1.6 ikisi birbirinden farklı motor seceneğine sahip...

Son düzenleme:

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
borayı es geç temiz passat bulabilirsen alınabilir yada vectra modelli olduğu için temizi daha kolay bulunur lpgyi de takarsan ekonomide yaparsın ama passattaki performansı bekleme 1.6 vectradan

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
5 yaş gibi ciddi bir fark varken ben olsam Passat bakmazdım. Vectra da gayet donanımlı ve konforlu bir araba. 2006 modeline yaklaşık 3 yıl bindim.

şimdiki Vectra B'yi almadan önce de 2000 Vectra 2.0 ve 98-99 tam hatırlamıyorum Passat 1.8T arasında kalmıştım. ama sizin gibi düşündüğüm araçlar arasında 5 yaş fark olsaydı sadece Vectra bakardım. kaldı ki 4 yaşında Vectra ile 9 yaşında Passat arasında ciddi bir yıpranma farkı vardır.

2.karşılaştırmaya birşey diyemem, Bora hakkında bilgim yok