Solan siyah renk kapı kollarına çözüm!

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence orjinal gövde rengi olması daha güzel ama kapı kolları boyalı çıtalar boyasız nasıl olur anlamadım ikiside aynı renk olsa daha uyumlu olur tabiki. Sprey boya orjinal boyanın üstüne atılırsa sağlıklı olmayabilir tam kapatmayabilir.
cd lerde böyle gls lerde boyasızlar comfortlarda tam tersi kollar boyasız çıtalar boyalı:D velhasıl o kapı kollarını boyasız hale nasıl getiririm

teoman2580

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tolga bey bence kapı kollarının gövde rengi olması güzel duruyor.ben sizin yerinizde olsam 3 seçenek düşünürüm.citalar solmuşsa ya gövde rengine boyarım, yada mat siyah spreyle üzerinden geçerim veyada cıtaları ısıtıcı ile sökerim.netten bi kaç örnek foto araştırın hoşunuzu vede aracınıza hangi uygulama güzel gidiyosa onu deneyin derim.

levyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cd lerde böyle gls lerde boyasızlar comfortlarda tam tersi kollar boyasız çıtalar boyalı:D velhasıl o kapı kollarını boyasız hale nasıl getiririm

Eğer illaki boyalı kapı kollarını siyah yapmak istiyorsanız önce kapı kollarına zımpara atacaksınız daha sonra iki kat sprey boya atarsanız tutar.

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok güzel bir çalışma olmuş, elinize sağlık, bende de benzer sıkıntılat var, yaparım artık,,,

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım bu imzamdaki sizce kapı kollarını mı siyah yapmalıyım yoksa kapı çıtalarını mı boyatmalıyım yoksa böyle kalmalımı:D

Son düzenleme:

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle böyle kalmalı kapı çıtaları aynı çizgide bulunan tampondaki siyahlıklarla ve lastiklerle uyuyor kapı kollarıda aracın geri kalanına uyuyor..

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elinize sağlık çok güzel olmuş fakat sıkıntılı bir iki konu var. birincisi astarsız atılan boya ne kadar kalıcı olur? ikincisi ayrıca vernik uygulama gerekiyor mu? ya da vernikli boya var mı? tecrübe sahibi arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

Acarx

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
elinize sağlık çok güzel olmuş fakat sıkıntılı bir iki konu var. birincisi astarsız atılan boya ne kadar kalıcı olur? ikincisi ayrıca vernik uygulama gerekiyor mu? ya da vernikli boya var mı? tecrübe sahibi arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

idris bey e gelecek cevabı merakla bekliyorum bende onu yazacaktım :bir:

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
selamlar arkadaşlar.
ham plastik malzemelere dekor boyası dediğimiz sprey boyalardan uygulanırsa atma yapmaz. üstüne vernik atıldığı zaman daha dayanıklı olur. benim sıkça kullandığım akçalı marka gibi sprey boyalar bu tarz dekorasyon boyası olarak geçiyor. her türlü yüzeyde kullanıyor. ancak oto kaporta boyacılarında kullanılan boyalar katkısız olduğundan dolayı ve kullanılan alan genelde astar olduğu için ona göre imal ediliyor. başka zeminlerde çok verim alınamıyor.
bunu bana bir oto boya ustası söylemişti zamanında :) unutmayın sprey boyalar astar üstüne atılan orjinal kaporta boyaları gibi canlılık gösteremiyorlar. ancak bu forumda gördğüm kadarıyla hep siyah ham plastiğe yine siyah mat boya kullanılıyor. sorun yaşanacağını sanmıyorum. eski arabamın kapı kolları, dodikleri ve lipinde bende kullanmıştım senelerce sorun çıkarmadı.