sol dikiz aynası

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
dün arabayı yağmur sonrası kurulamak için aşağı indim. biraz uğraştım sildim dikiz aynasını kurularken cam yerinden çıktı. boş bulunsam yere düşebilirdi. tuttum arabanın içine koydum. aynanın iç kısmında siyah biraz parlak bir bölüm var. yapışkan göremedim. ayna orada nasıl duruyordu bilmiyorum. neyse iyice kuruladım. hava tuttum biraz. internetten biraz araştırdım. silikonla ve çift taraflı bantla yapıştırıldığını öğrendim. çift taraflı bant vardı daha sobra sabitlemek için kağıt yapışkan bant da vardı. silikon arayışına girdim. yakındaki tamircide varmış. aynanın üç noktasına silikon sıktım. etrafına da çitf taraflı bant geçtim. bismillah dedim tutturdum. kağıt bantla da sabitledim elimden geldiğince. yağmur tekrar başlamak üzereydi poşet geçirip üç kat sardım bağladım. ne oldu bilmiyorum. akşam gidip poşeti çıkarıp bakacağım.

tazyikli su makineleri bu ayna ve onu tutan parçaya zarar veriyor dikkatli olun.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ayna yapıştırmada silikon kullanmanın bir püf noktası varmış. Aynanın arkasına silikon sıktıktan sonra, yapıştırmadan evvel bir süre beklenmeliymiş. Beklenmezse bir süre sonra silikon sıkılan yerlerde puslu lekeler oluşmaya başlıyor (benim aracımın aynasında bu leke oluştu). Bu leke silikonun içinde bulunan kimyasalın aynanın sırrını bozmasından kaynaklanıyormuş, silikonu biraz havalandırınca kimyasalın tahrip edici özelliği azaldığı için leke olmuyormuş.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Ayna yapıştırmada silikon kullanmanın bir püf noktası varmış. Aynanın arkasına silikon sıktıktan sonra, yapıştırmadan evvel bir süre beklenmeliymiş. Beklenmezse bir süre sonra silikon sıkılan yerlerde puslu lekeler oluşmaya başlıyor (benim aracımın aynasında bu leke oluştu). Bu leke silikonun içinde bulunan kimyasalın aynanın sırrını bozmasından kaynaklanıyormuş, silikonu biraz havalandırınca kimyasalın tahrip edici özelliği azaldığı için leke olmuyormuş.

ben bir çok ayrıntıyı atladım. bant ile sabitleme yaparken, bu dediğiniz beleme olayını yapmadan direk yapıştırdım. inşallah bir sorun olmaz. siyah silikon üç nokta ve az sürdüm tek tesellim o olur zaten en azından komple sürmedim aynanın arkasına.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bir sabah arabaya bindiğimde bir baktım nasıl olduysa sağ aynanın camı kaybolmuş ;) . Sanayide hazır ayna camı aldım, camcı silikonla yapıştırdı. Bir kaç ay sonra aynada leke oluşmaya başladı. Bu işlerden anlayan bir arkadaşım, arabamın aynasını görünce, ayna yapıştırmada silikon kullanmanın inceliğinden bahsetti. Ayna camının sırrı iyi olmazsa bu tür sıkıntılar oluyormuş.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bugün tekrar baktım ayna taş gibi yapışmış. silikon lekesi yok. sadece kağıt bant ile yapışan yerlerde bant kalıntıları var.

bu tür bir sorunla karşılaşan arkadaşlar öncelikle yapışacak yerlerde sıvı ve toz temizliğini iyi yapsınlar. sonra siyah kuvvetli bir silikon ile ince bir tabaka sürüp bir kaç dakika beklesinler. daha sonra aynayı yapıştırıp yumruk büyüklüğünde yuvarlatılmış gazeteyi cam kısmına koyup komple aynayı kağıt bant ile sarsınlar. gazete cama baskı yapmalı. tercihe göre yapışacak yüzeylere çitf taraflı bant da tamamen değil küçük miktarda kullanılabilir.