Sol arka çamurluk kazası

antika

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar bugün bir kaza yaptım. Hava yağmurluydu camlar buğulandı soğuktan aracı park ettiğim yerden hafif geri geri giderken aracın sol arka çamurluğunu beton saksıya çaktım. Park sensörü ötmedi hiç vurunca öttü. Moralim fena bozuldu çamurluğu öyle görünce. ilk kazam oldu malesef :( Masraf ne çıkar aşağı yukarı. tampon değişir mi yoksa çekerler mi? Hafif kenarı kırıldı orasını onarabilirler mi? Bir de kasko bozdurmaya gerek var mı? Fikirlerinizi alabilir miyim lütfen....:(

Ekli dosyalar

• 10956345_10153101336534700_1317597118_n.jpg
    10956345_10153101336534700_1317597118_n.jpg
    48.6 KB · Görüntüleme: 139
  • 10962133_10153101335639700_1259054552_n.jpg
    10962133_10153101335639700_1259054552_n.jpg
    32.1 KB · Görüntüleme: 111

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Pek öyle can sıkacak bir şey görünmüyor. Bununla geçmiş olsun.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
bu tamponu hiç işlem yapmadan eski haline getiriyorlar, çektirme mi ne işlemin adı. videosunu izlemiştim, biraz ısıtıp özel bi aparat ile dengeli bir şekilde çekiyorlar, eski haline geliyor.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Can sıkacak Bişey yok kardeşim benim eski passatta böyle Bişey olmuştu hatta tamponun tırnakları da çıkmıştı tamiri boyası derken 200-250 tl gibi Bişey tutmuştu.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaskonuzda mini onarım varsa bakmak lazım, o kapsamda yapılabilir. Kolay bir tamirat can sıkacak birşey yok hallolur.

antika

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla inşallah dediğiniz gibi olur arkadaşlar. Isıtıp çekmek işlemi ile inşallah hallolur. Çok teşekkürler... Ayrıca mini onarım olayını AXA kaskomun sigorta firması ile görüşeceğim sanırım 150 TL ye kadar 5 cm yi geçmeyen tampon çizik ve göçük işlemlerinde uygulanıyormuş.

Son düzenleme:

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde başıma geldi bu tip durum. Kaskodan mini onarım yaptırın, orjinali gibi oluyor. Sanırım işlem adı PR yani plastik tamiri diye geçiyor. Bende ya aracı bırak yada tamponu demişlerdi ve tamponu söktürüp 2 gün sonra almıştım. Kaskoda 4 tane hak olması lazım ve sadece birisi gidiyor ve hasar olarak işlenmiyor bilginize...

antika

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde başıma geldi bu tip durum. Kaskodan mini onarım yaptırın, orjinali gibi oluyor. Sanırım işlem adı PR yani plastik tamiri diye geçiyor. Bende ya aracı bırak yada tamponu demişlerdi ve tamponu söktürüp 2 gün sonra almıştım. Kaskoda 4 tane hak olması lazım ve sadece birisi gidiyor ve hasar olarak işlenmiyor bilginize...

Kasko firmamı aradım dediğiniz gibi Axa mini onarım yapılabileceğini söyledi ve Auto King servisine yönlendirdi. Resimleri gönderdim servisten cevap bekliyorum. Boya Onarımı, Mini Yama (PR), Plastik Tampon ve Parça Onarımı (PBR), Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme (DR), Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme (PDR) olarak kategorize edilmiş. Hangi kategoriye girecek bilmiyorum. Ayrıca kazanın mini onarımı karşılayıp karşılamadığına bakacaklar. Yapılacak Mini onarım hasar kaydı olarak işleniyor mu?

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kasko firmamı aradım dediğiniz gibi Axa mini onarım yapılabileceğini söyledi ve Auto King servisine yönlendirdi. Resimleri gönderdim servisten cevap bekliyorum. Boya Onarımı, Mini Yama (PR), Plastik Tampon ve Parça Onarımı (PBR), Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme (DR), Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme (PDR) olarak kategorize edilmiş. Hangi kategoriye girecek bilmiyorum. Ayrıca kazanın mini onarımı karşılayıp karşılamadığına bakacaklar. Yapılacak Mini onarım hasar kaydı olarak işleniyor mu?

Oluşan hasar küçük ve mini onarıma kesinlikle girer. Hasar kaydı olarak işlenmiyor ve 4 haktan sadece teki gidiyor. Siz kaskoyu değilde direk autoking' i arasaydınız hatta direk gidip randevuyu bile alın bence.

Geçmiş olsun.

antika

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oluşan hasar küçük ve mini onarıma kesinlikle girer. Hasar kaydı olarak işlenmiyor ve 4 haktan sadece teki gidiyor. Siz kaskoyu değilde direk autoking' i arasaydınız hatta direk gidip randevuyu bile alın bence.

Geçmiş olsun.

Çok saol kardeşim. Baştan autoking ile anlaşmalı olduklarını bilmiyordum yönlendirdiler zaten. Hasar kaydı olarak işlenmemesi çok iyi. Evet randevu vericekler autoking servisinden arıycaklar. Teşekkürler herşey için. Bir gelişme olursa yazarım. :good: